New York
50°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
14mph
56%
29.61
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Prezydent Biden: Jestem gotowy, by naprawić południową granicę, tylko przyślijcie mi ustawę

08.03.2024

Jestem gotowy, by naprawić sytuację na południowej granicy, tylko przyślijcie mi ustawę – zaapelował w czwartek do Kongresu prezydent Joe Biden w corocznym orędziu o stanie państwa na Kapitolu. Odniósł się też do głośnego zabójstwa studentki przez nielegalnego imigranta.

„Możemy kłócić się o granicę, albo możemy ją naprawić. Ja jestem gotowy ją naprawić. Przyślijcie mi ustawę o granicy teraz” – powiedział Biden, odnosząc się do zablokowanego przez Senat projektu reform imigracyjnych, które według niego byłyby „najcięższymi w historii” kraju.

Oskarżył przy tym byłego prezydenta Trumpa o to, że doprowadził do „zabicia” ustawy, bo zaszkodziłaby mu w jego kampanii wyborczej.

Na wezwania republikańskich kongresmenów, by wymienił imię Laken Riley, zamordowanej przez nielegalnego imigranta z Wenezueli studentki pielęgniarstwa, Biden odparł:

„Laken Riley, niewinna kobieta zamordowana przez nielegalnego. A ile tysięcy jest mordowanych przez tych, którzy są tu legalnie?” – pytał prezydent, składając jednocześnie kondolencje rodzinie kobiety. Dodał też, że właśnie z powodu takich przypadków konieczna jest „zmiana dynamiki na granicy” i zniechęcenie ludzi do płacenia przemytnikom za transport przez granicę.(PAP)

osk/wr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner