New York
75°
Rain Shower
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
82%
30.17
SunMonTue
91°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Prezydent Biden po raz trzeci uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa

02.08.2022

Prezydent USA Joe Biden otrzymał po raz trzeci pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre.

„Prezydent USA Joe Biden czuje się dobrze i nie może się doczekać powrotu do pracy, ale nadal ma pozytywny wynik testu na COVID-19 i utrzymuje procedury izolacji” – powiedziała Jean-Pierre.

79-letni Biden zakończył izolację w środę po pierwszym pozytywnym wyniku testu na COVID, który miał 21 lipca. W sobotę uzyskał ponownie pozytywny wynik testu, co jego lekarz Kevin O’Connor określił jako przypadek „odbicia”, obserwowany u małego odsetka pacjentów, przyjmujących lek przeciwwirusowy Paxlovid.

W poniedziałek amerykański prezydent ponownie uzyskał wynik pozytywny, ale „można się było tego spodziewać” – napisał O’Connor w notatce, opublikowanej przez Biały Dom. „Będzie nadal pracował z rezydencji wykonawczej” – dodał lekarz.

Jean-Pierre zaznaczyła, że Biden ma łagodne „utrzymujące się” objawy zakażenia, ale nie doświadczył żadnych nowych objawów. (PAP)

zm/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner