New York
59°
Cloudy
6:02 am7:45 pm EDT
5mph
49%
30.04
ThuFriSat
55°F
59°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Rośnie zainteresowanie nieruchomościami na Florydzie i północnym wschodzie

10.07.2022

Rośnie popyt na mieszkania na Florydzie, w Pensylwanii i New Jersey. Wszystko przez pracę zdalną, którą trudni się coraz więcej Amerykanów.

Ograniczenia związane z pandemią powoli ustępują, a zdalna praca cały czas z nami pozostaje. Amerykanie szukają więc domów w miejscach, które zapewnią im lepsze warunki życia, za te same lub mniejsze pieniądze. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wschodnia część kraju.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez RentCafe, oddział firmy Yardi Systems, powiat Miami-Dade jest obecnie regionem, którym najbardziej zainteresowani są mieszkańcy USA. W pierwszej dziesiątce znalazły się również Orlando, Southwest Florida, Harrisburg w Pensylwanii, Grand Rapids w Michigan, północne i centralne Jersey, Rochester w Nowym Jorku i Milwaukee w Wisconsin.

Więcej osób decyduje się również na wynajem, niż na kupno nieruchomości. Wszystko przez wysokie ceny domów i rosnące stopy procentowe kredytów hipotecznych. Wpływ na to miała gwałtowna inflacja.

Stany, które są obecnie na celowniku najemców, szukają rozwiązań, które mogłyby utworzyć większą liczbę mieszkań i domów. W tej kategorii na czele pozostaje Miami-Dade, które w tym roku znacząco zwiększyło swoje zasoby mieszkaniowe. Nie spowodowało to jednak spadku cen, a jeszcze większe zainteresowanie.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner