New York
36°
Fair
6:34 am5:43 pm EST
10mph
58%
30.1
TueWedThu
55°F
64°F
43°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura
Społeczeństwo
Polonia

Świąteczny klimat wśród myśliwych

03.01.2024
W myśliwskim opłatku uczestniczyli członkowie Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu oraz Saint Hubert Hunting and Fishing Club z Maspeth z rodzinami, a także księża z parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Polonijni myśliwi najczęściej spotykają się w lasach na polowaniach lub na strzelnicy sportowej podczas różnych zawodów i turniejów. W grudniu ma także miejsce wyjątkowe spotkanie, bez strzelb, luków i wędek, ale za to często w odświętnych mundurach i w świąteczny klimacie.

Wojtek Maślanka

W tym roku członkowie Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu tradycyjną wigilijkę zorganizowali w środę, 13 grudnia, w sali przy kościele św. Stanisława Kostki.

Do wspólnego świętowania zbliżającego się Bożgo Narodzenia zaprosili także swoich kolegów z koła łowieckiego Saint Hubert Hunting and Fishing Club z Maspeth, a także księży z parafii, przy której obecnie działają.

Jerzy Walczyk, prezes Centennial Gun & Bow Club z Greenpointu zadbał, żeby każdy uczestnik świątecznego spotkania otrzymał opłatek / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Prezes greenponckego klubu Jerzy Walczyk wprowadził wszystkich w świąteczny klimat przybliżając wiadomości na temat bożonarodzeniowej tradycji i zwyczajów. Następnie ks. Sławomir Szucki poświęcił opłatki i udzielił okolicznościowego błogosławieństwa.

Później były życzenia, śpiewanie kolęd, a także świąteczny poczęstunek i długie rozmowy na temat minionego roku, ustrzelonej zwierzyny, zdobytych trofeów i planów myśliwskich na kolejny rok.

Polonijni myśliwi przy stole z wigilijnymi potrawami długo dyskutowali o polowaniach i zawodach strzeleckich / Foto: WOJTEK MAŚLANKA/NOWY DZIENNIK

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY