New York
81°
Fair
5:30 am8:14 pm EDT
6mph
32%
29.86
SatSunMon
79°F
81°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Trwa sezon chorobowy w Stanach Zjednoczonych

21.12.2022

Trzy choroby układu oddechowego atakują mieszkańców Stanów Zjednoczonych w tym samym czasie. Chodzi o Covid-19, RSV oraz grypę.

Potrójne zagrożenie powinno zachęcić, a nawet zmusić Amerykanów do większej ostrożności i zadbania o swoje zdrowie w pierwszej kolejności.

Eksperci podkreślają, że sezon grypowy w tym roku rozpoczął się znacznie wcześniej niż zakładano. Dodatkowo sytuację zaogniło znoszenie restrykcji pandemicznych, w tym noszenia masek oraz zachowania dystansu społecznego.

Wszystkie trzy choroby mają do siebie bardzo podobne objawy, które sugerować mogą, że chorujemy na którąś z nich. Najprostszym sposobem, aby uzyskać konkretny wynik, jest przeprowadzenie odpowiedniego testu w kierunku któregoś z wymienionych wirusów. Utrata smaku i zapachu może jednak gwarantować, że nasz organizm został zaatakowany przez koronawirusa.

W przypadku wszystkich chorób występuje wysoka gorączka, kaszel, zapalenie oskrzeli, czy trudności w oddychaniu.

Najbardziej narażone na niebezpieczeństwo są dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby o obniżonej odporności.

Najlepszą ochroną natomiast, niezmiennie są szczepionki. Jeżeli jednak jakiś wirus nas już zaatakuje, warto skontaktować się z lekarzem. Z wizytą na pogotowiu możemy wstrzymać się do momentu, aż nie pojawią się trudności z oddychaniem, mówieniem, czy nadzwyczaj wysoka gorączka.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner