New York
54°
Clear
6:47 am7:15 pm EDT
1mph
32%
30.04
TueWedThu
52°F
54°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Uchwycił moment przed rozbiciem. W awionetce skończyło się paliwo (VIDEO)

24.08.2022

Mieszkaniec Florydy uchwycił na wideo dramatyczną katastrofę awionetki, która w piątkowe popołudnie rozbiła się na ruchliwej drodze w Orlando – podaje The Independent. W samolocie skończyło się paliwo, więc bezwiednie opadał w dół, aż finalnie uderzył w ziemię.

W feralne piątkowe popołudnie zaniepokojeni kierowcy obserwowali, jak mała awionetka – jednosilnikowa Cessna 182 – powoli opada na ruchliwą drogę bulwaru uniwersyteckiego w Orlando. Jeden z kierowców zarejestrował finał nurkowania – uchwycił momentu tuż przed uderzeniem oraz częściowo samo uderzenie o podjazd przy drodze.

Tragedia mogła objąć także kierowców, którzy w tym samym czasie poruszali się na jezdni, gdyż samolot leciał z prędkością zaledwie kilku metrów na sekundę, szczęśliwie przelatując nad jadącymi pod nim autami.

Pilot przeżył wypadek. 40-letni Remy Colin był jedyną osobą na pokładzie Cessny. Powiedział ABC News, że brał udział w locie próbnym po corocznym przeglądzie samolotu, ale przyznał, że był rozproszony podczas naprawy uszkodzonego radia i nie zauważył, że skończyło mu się paliwo.

Dodał, że nie widział żadnego innego miejsca do lądowania i podjął decyzję o „poświęceniu samolotu”, starając się jednocześnie unikać jakichkolwiek pojazdów na drodze.

Jakimś cudem Colins doznał jedynie powierzchownych obrażeń w postaci siniaków. Nikomu innemu nic się nie stało.

Droga, na której doszło do rozbicia awionetki, została zamknięta na kilka godzin.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY