New York
81°
Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
6mph
72%
30.14
SatSunMon
84°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

6. edycja „Biegu o Uśmiech Dziecka”

10.09.2022 @ 10:00 - 14:00

Children’s Smile Foundation zaprasza na szóstą edycję charytatywnego „Biegu o Uśmiech Dziecka”. Wzorem lat wcześniejszych jest on organizowany wspólnie z Polska Running Team. Patronat honorowy sprawuje Konsulat Generalny RP  Nowym Jorku.

Tegoroczny „Bieg o Uśmiech Dziecka” odbędzie się w sobotę, 10 września, i będzie miał miejsce w Highland Park, znajdującym się na pograniczu Queensu i Brooklynu. Trasa biegu będzie rozciągała się wśród pięknych parkowych widoków oraz wokół stawu Ridgewood Reservoir. Jej dystans będzie wynosił 5 km (5K). Początek sportowej imprezy o godz. 10:00 rano. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową www.childrenssmilefoundation.org. Donacja od uczestników wynosi 40 dolarów. W tę cenę wliczona jest okolicznościowa koszulka 6. edycji „Biegu o Uśmiech Dziecka”, a także kawa, herbata i ciasto. Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat udział w biegu jest bezpłatny, a trasa jaką będą miały do pokonania będzie wynosiła 1000 m (1K).

Dochód z charytatywnej imprezy będzie przeznaczony na pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los.
Honorowy patronat nad szóstą edycją „Biegu o Uśmiech dziecka” objął Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

„Jestem bardzo rad, że inicjatywa biegu charytatywnego powraca po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej takie działania są potrzebne dla naszych społeczności, które ogromnie ucierpiały przez te trudne lata. Wspólna sprawa, jaką jest pomoc potrzebującym dzieciom, to wspaniały sposób na łączenie ludzi, dodawanie im otuchy i dawanie poczucia sprawczości” – napisał w liście przesłanym do Children’s Smile Foundation konsul generalny Adrian Kubicki.

Radości z możliwości przeprowadzenia kolejnej edycji „Biegu o Uśmiech dziecka” nie krył Wojciech Maślanka, dyrektor wykonawczy Children’s Smile Foundation.

„Cieszę się bardzo, że w końcu będziemy mogli przeprowadzić kolejną stałą i doroczną charytatywną imprezę naszej fundacji. Jej ostatnia edycja, ze względu na obostrzenia pandemiczne, miała miejsce w 2019 roku więc myślę, że wszyscy są spragnieni biegania, w dodatku ze szczytnym celem, oraz niepowtarzalnej atmosfery jaka zawsze panuje na tego typu zawodach. Moja radość jest tym większa, że właściwie do samego końca nie byliśmy pewni czy również w tym roku uda nam się zorganizować ten bieg. Na odpowiedź z nowojorskiego Wydziału Parków czekaliśmy aż pięć miesięcy” – podkreślił Wojciech Maślanka. Dodał, że najważniejsze, że decyzja okazała się pozytywna i już niebawem wszyscy biegacze i sympatycy Children’s Smile Foundation będą mogli spotkać się w Highland Park przy Ridgewood Reservoir.

Szósta edycja „Biegu o Uśmiech Dziecka” możliwa jest do zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów i donatorów. Głównym sponsorem jest Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa. Poza tym charytatywną imprezę wsparli również: ETS Contracting, Inc., Perecman Firm PLLC, Belvedere Bridge, Pulaski Association of Business and Professional Men, All State-Robert Dworniczak, AMN Corporation, Arthur’s Funeral Home, Block O’Toole & Murphy LLP-Paweł Wierzbicki, Cobalt Mechanical, Inc., Forteca Estate, Green & Szymanski, Grzegorz Wolski PT PC, JEPOL,, Victoria Consulting i Vision Financial Planning. Natomiast patronat medialny sprawują: „Biały Orzeł”, „Kurier Plus”, „Nowy Dziennik”, „Super Express” oraz portale – www.Bazarynka.com i www.Poland.us (Dziennik Polonijny).

Więcej informacji na stronie www.childrenssmilefoundation.org oraz na facebookowym profilu fundacji.

PR Children’s Smile Foundation

„Bieg o Uśmiech Dziecka” – 5K (5 km)

Termin: Sobota, 10 września, godz. 10:00 rano
Miejsce: Highland Park-Ridgewood Reservoir (Jackie Robinson Pkwy, Brooklyn, NY 11207)
Rezerwacja uczestników: www.childrenssmilefoundation.org
Donacja $40 (w tym koszulka, kawa, ciasto)
Dzieci (5-12 lat) – bezpłatne uczestnictwo w biegu 1K (1 km)

Rezerwacja osobista w biurze Children’s Smile Foundation:

60-43 Maspeth Avenue
Maspeth, NY 11378
tel. (718) 894 6443

Szczegóły

Data:
10.09.2022
Godzina:
10:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Children’s Smile Foundation
Telefon:
(718) 416-4068
Adres e-mail:
info@childrenssmilefoundation.org
Zobacz witrynę: Organizator

Dodaj komentarz

baner