New York
50°
Mist
7:02 am4:29 pm EST
10mph
87%
29.99
MonTueWed
54°F
46°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”

15.10.2023 @ 18:00 - 20:30

W konkatedrze św. Józefa zaprezentowany zostanie wyjątkowy koncert z piosenkami z multimedialnego widowiska „Święty z Wadowic – Jan Paweł II”.
Wydarzenie to upamiętnia 45. rocznicę wyboru Polaka – Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przed koncertem o godz. 3:30 ppoł. w konkatedrze odprawiona zostanie uroczysta , którą będzie celebrował bp Józef Dąbrowski z diecezji Charlottetown w Kanadzie.

„Święty z Wadowic – Jan Paweł II”  to pierwsze w polskiej historii widowisko muzyczne o jednym z najważniejszych i najbardziej zasłużonych Polaków – o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Jego mądrość, odwaga i ogromna siła zmieniały bieg historii – tak szczególnie trudnej w XX i XXI wieku, w której świat stanął w obliczu wojen, kryzysów, ataków na wolność i godność człowieka. Podczas koncertu wystąpi ponad 20 znakomitych artystów z Polski, którzy wykonają 13 utworów skomponowanych przez wybitnych polskich kompozytorów – m.in. Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów, Adama Niedzielina, Andrzeja Bonarka, Czesława Mozila, Marcina Nierubca, Mateusza Nagórskiego i Krzysztofa Odrobinę. Poza tym porywające i chwytające za serce teksty napisał Michał Zabłocki.

Koncert „Święty z Wadowic – Jan Paweł II” zaskakuje pod każdym względem. Nietypowe jest już samo podejście do tematu, bo spektakl o Janie Pawle II rozpoczyna się od jego śmierci, a przewodnikiem staje się „adwokat diabła” z procesu beatyfikacyjnego. „Santo subito” wykrzyczane w kilka chwil po pogrzebie papieża, napędza korowód wydarzeń, który ostatecznie kończy się kanonizacją. Po drodze widzowie są świadkami wielu tajemniczych znaków oraz poruszających świadectw płynących z odległych zakątków świata. Koncert to próba ukazania świętości Jana Pawła II jako żywej, prawdziwej i pełnej mocy.

Wystąpi aż 22 artystów z Polski. Wśród nich są aktorzy: Urszula Grabowska i Patryk Szwichtenberg oraz wokaliści: Mariola Siepak, Weronika Skalska, Natalia Szczypuła, Hanka Wójciak, Piotr Szewczyk i Rafał Żur. Będzie im towarzyszyła orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Odrobiny w składzie: Tomasz Adamczyk, Michał Dziewiński, Maciej Gruchacz, Anna Grzybała, Filip Huget, Marta Huget-Skiba, Kosma Kalamarz, Bogusław Zięba, Sylwester Malinowski, Bartłomiej Noszka, Bartosz Pernal, Joanna Urbańska – Mikszta i Marek Łukaszczyk. Wstęp na koncert jest wolny.

Szczegóły

Data:
15.10.2023
Godzina:
18:00 - 20:30
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Fundacja Pełni Kultury

Miejsce wydarzenia

Konkatedra św. Józefa
856 Pacific Street
Brooklyn, NY 11238
+ Google Map

Dodaj komentarz