New York, NY
68°
Mostly Cloudy
6:42 am7:18 pm EDT
Feels like: 68°F
Wind: 11mph W
Humidity: 42%
Pressure: 30.07"Hg
UV index: 1
6 pm7 pm8 pm9 pm10 pm
68°F
66°F
66°F
64°F
63°F
TueWedThuFriSat
77°F / 63°F
79°F / 46°F
52°F / 43°F
64°F / 59°F
72°F / 54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Third Avenue Bridge przestał działać przez upał. Stalową konstrukcję trzeba było schłodzić wodą

09.07.2024

W Nowym Jorku zrobiło się tak gorąco, że nawet most odmówił pracy w takich warunkach! W poniedziałek po południu most Third Avenue Bridge – łączący Bronx z Manhattanem – został zamknięty z powodu awarii.

Pracownicy miejscy pospieszyli poniedziałkowym popołudniem na most Third Avenue Bridge, aby schłodzić konstrukcję. Dokładnie tak – schłodzić. Obrotowy most utknął bowiem w pozycji otwartej z powodu rozszerzenia się stalowej konstrukcji w wyniku wysokich temperatur.

W tym czasie pod mostem łączącym Bronx z Manhattanem można było zobaczyć dwie łodzie, wypompowujące wodę z kanału, a następnie spryskujące nią Third Avenue Bridge.

Nowy Jork znajduje się od jakiegoś czasu w samym środku letniej fali upałów. W poniedziałek w Central Parku odnotowano najwyższy odczyt temperatury w tym roku – 95 st. F.

Most Third Avenue Bridge pozostał zamknięty do 18:30 w poniedziałek. Po tej godzinie znów pojawiły się na nim samochody.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner