Wiele osób zginęło i zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło w nocy z wtorku na środę w supermarkecie sieci Walmart w mieście Chesapeake w stanie Wirgina, we wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Jak powiadomiły miejscowe służby policyjne, dokładna liczba ofiar nie jest jeszcze znana.
– Wierzę, że śmierć poniosło mniej, niż 10 osób. Napastnik został znaleziony martwy w sklepie. Na obecnym etapie nie wiemy, czy sprawca był pracownikiem Walmartu. Nie mamy też wiedzy, czy popełnił samobójstwo – przekazał rzecznik policji z Chesapeake Leo Kosinski, cytowany przez dziennik „New York Times”.
Tragedia w Wirginii, to drugie takie zdarzenie w USA w ciągu kilku dni. W sobotę wieczorem pięć osób zginęło w strzelaninie w klubie nocnym w Colorado Springs w stanie Kolorado. (PAP)
szm/ mal/