Bajkowy bal karnawałowy

208
Wszyscy brali udział w zbiorowych tańcach ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA/ NOWY DZIENNIK

W Szkole Polskiej przy Konsulacie RP w Nowym Jorku w pierwszym tygodniu lutego odbył się bal karnawałowy, na który przybyło wiele bajkowych postaci.

Kierownictwo szkoły wraz z Radą Rodziców zapewniło znakomitym gościom wspaniałą atmosferę oraz pyszny bufet: przekąski, słodkości, owoce i napoje. DJ Artur (pan Kopczewski – rodzic uczennicy z kl. 4) stworzył wyjątkową oprawę muzyczną z efektami audiowizualnym.

Bajkowi goście w tanecznym korowodzie

Panie nauczycielki przygotowały tak ciekawe zabawy, że niemal wszystkich, bez względu na wiek, zachęciły do aktywnego w nich udziału, i to nie tylko uczniów. Inwencje artystyczne pań wychowawczyń przeszły wszelkie oczekiwania – niektóre przybyły w bajkowych strojach, inne wykazały się wyjątkową weną na scenie, a niektóre doskonałą znajomością tańca współczesnego. Muzyczne spotkanie poprowadziła Barbara Dziedzic, administratorka szkoły.

Joanna Modzelewska, wychowawczyni klasy 5, prowadzi taneczny pociąg

Było bajkowo. Tańczyli wszyscy. Kierowniczka szkoły Aneta Prejsnar, która witała gości i otworzyła „Naszą bajkę”, z żalem żegnała tak wspaniale rozbawionych gości. I ja tam byłam i walca zatańczyłam, ach, co to był za walc…

Tańczą uczennice klasy 3 wraz z wychowawczynią Grażyną Żukowską