New York
61°
Sunny
6:15 am7:35 pm EDT
5mph
77%
29.8
TueWedThu
72°F
59°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

Bajkowy bal karnawałowy

28.01.2023
Pamiątkowe zdjęcie dzieci biorących udział w zabawie w CP-S z przedstawicieli Centrum i ze sponsorami ZDJĘCIA: ELŻBIETA POPŁAWSKA

Na Centrum Polsko-Słowiańskie na Greenpoincie zawsze można liczyć – i w sprawach istotnych, i tych lżejszych, rozrywkowych. Zabawy dla dzieci i dorosłych to wspaniały dodatek do programu tej ważnej polonijnej instytucji, z reguły z atrakcjami ufundowanymi przez CP-S czy sponsorów.

Elżbieta Popławska

W niedzielę, 22 stycznia, odbyła się w CP-S zabawa karnawałowa dla dzieci. Przybyły na nią księżniczki, królowie, bohaterowie filmów dla dzieci i młodzieży, jak Spiderman czy Myszka Miki. Przybyli także faraon z Egiptu oraz jej wysokość Maleficent. Tłum gości zapełnił salę CP-S zmieniając ją w bajkowy świat niezwykłych postaci.

Loteria fantowa była wielką atrakcją dla dzieci i dla dorosłych

Dyrektor wykonawcza CP-S Agnieszka Granatowska – jako Maleficent – wspólnie z prezesem Marianem Żakiem witali przybyłych i zapraszali do wspólnej zabawy. Część muzyczną poprowadził DJ Wojtek, który znakomicie tańczył z dziećmi i zapowiadał niespodziewanych bajkowych gości. Z intencyjnym programem z okazji Dnia Babci i Dziadka wystąpiła grupa uczniów z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej z Greenpointu.

Od lewej: prowadząca losowanie Bożena Konkiel – sekretarz Rady Dyrektorów CP-S, prezes CP-S Marian Żak oraz sponsorzy wydarzenia: Artur Dybanowski, Sławomir Platta i Dorota Widak. Wygrany bilet LOT-u odbiera Lucyna Zynd

Danuta Bronchard, dyrektor tej placówki, zapowiedziała i zaprosiła na tegoroczny konkurs „Być Polakiem” – organizowany przez Fundację „Świat na Tak”. Wspomniała przy tym, że troje uczniów wyróżnionych zostało w jednym z konkursów i w nagrodę zostali zaproszeni na wycieczkę do Polski.

Jeden z dwóch rowerów przeznaczonych na loterię, a ufundowanych przez sponsorów imprezy

Znakomity artysta malarz Krzysztof Zacharow – pracownik z CP-S – zaprosił najmłodszych na klasy malarstwa. Warto dodać, że w Centrum działa chór dziecięcy, który wykazał się już sukcesami, a organizatorzy zaprosili rodziców uzdolnionych wokalnie dzieci do nauki śpiewu. Atrakcją wieczoru były odwiedziny magika, który rozbawił i zachęcił dzieci do zgadywanek i odkrywania tajemnic magii.

Mali przebierańcy (od lewej): Kayla Gilchrist, Kassidy Holguin i Zakaria Wafik

Wielką radością dla gości okazała się loteria fantowa. Dla najmłodszych były do wylosowania m.in. klocki lego, gry do nauki języka polskiego i angielskiego, dwa rowery   – ufundowane przez sponsorów: The Platta Law Firm, Kids Fun House, Dorotę Widak z DuoLife, Pułaski Association of Professional and Business Men, Artura Dybanowskiego, Andrzeja Natkańca, Ewę Jaczyńską. Rodzice natomiast mieli szansę na wylosowanie biletu LOT-u do Polski, którego fundatorem było CP-S. Wygrała go Lucyna Zynda.

Występ magika wzbudził wśród młodej widowni wiele emocji

Loterię dla dzieci i rodziców z dużą dozą humoru i profesjonalizmem nauczyciela znakomicie poprowadziła Bożena Konkiel, dyrektor Rady Dyrektorów CP-S.

Prezes CP-S Marian Żak z żoną Małgorzatą i wnukiem

Wszyscy, którzy zakupili bilet na karnawałową zabawę, mogli poczęstować się pyszną gorącą kolacją, przygotowaną przez zespół personelu zatrudnionego w tutejszej kuchni. Echa tej zabawy zapewne długo będą słyszalne w budynku Centrum.

Uczniowie z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Marii Konopnickiej; z lewej – dyrektor Danuta Bronchard

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner