New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

10 tys. dolarów nagrody za informację o tym człowieku. W biały dzień zgwałcił 13-latkę w Kissena Park

15.06.2024

Nowojorska policja oferuje 10 tys. dolarów nagrody za informacje, które doprowadzą do aresztowania poszukiwanego sprawcy gwałtu na 13-letniej dziewczynce, do którego doszło w biały dzień – w czwartek, 13 czerwca – we Flushing’s Kissena Park. NYPD opublikowało w sieci portret pamięciowy podejrzanego oraz szkic charakterystycznego tatuażu dzika z czerwonymi oczami.

Do zdarzenia doszło w czwartek ok. godziny 15:00 w Kissena Park na Manhattanie. Niezidentyfikowany mężczyzna podszedł do dwójki nastolatków – 13-letniego chłopca i 13-letniej dziewczynki, którzy po zajęciach w szkole poszli na boisko.

Kędzierzawy mężczyzna a wieku ok. 20 lat – jak opisują go ofiary – zażądał, aby oboje poszli z w pobliskie zarośla. Gdy odmówili, wyciągnął „duży nóż w stylu maczety” i zmusił ich do tego. W zalesionej części parku poszukiwany związał oboje sznurowadłami, a następnie wykorzystał seksualnie 13-letnią dziewczynkę na oczach jej rówieśnika.

Dzieci powiedziały śledczym, że sprawca kazał im pozostać w tym samym miejscu przez kolejne 20 minut. Zabrał im też telefony komórkowe. Po tym czasie ofiary poszły z powrotem do szkoły i poinformowały o przestępstwie administrację.

Podejrzany ma około 5 stóp i 5 cali wzrostu, około 20 lat i silny akcent. Według policji miał tatuaż dzika lub byka z czerwonymi oczami na piersi.

„Jako ojciec, członek tego wydziału od wielu lat, jest to koszmar rodziców – i wszystkie społeczności powinny być tym bardzo zdenerwowane i chętne do pomocy departamentowi policji, gdy próbujemy rozwiązać tę sprawę” – powiedział szef NYPD Jeffrey Maddrey. „Nie będziemy szczędzić kosztów. Wykorzystamy wszystkie zasoby śledcze. I ponownie błagam społeczność, aby pomogła nam zamknąć tę sprawę dla tych małych dzieci i tej rodziny” – apeluje policjant. Inny funkcjonariusz nazwał sprawcę „zwierzęciem” i także wezwał opinię publiczną do pomocy w usunięciu go z ulic.

Choć policji nie udało się uzyskać innego niż portret pamięciowy wizerunku sprawcy, prawdopodobnie pozyskano już materiał DNA z pozostawionej na miejscu butelki z wodą. Badane jest także znalezione na miejscu sznurowadło.

Każdy, kto ma informacje w tej sprawie, proszony jest o kontakt z Crime Stoppers pod numerem 1-800-577-TIPS.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner