New York
52°
Cloudy
6:31 am5:45 pm EST
3mph
91%
29.77
ThuFriSat
43°F
48°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

21-letnia matka aresztowana w Yonkers. Kobieta porzuciła niemowlę kilka godzin po porodzie

08.02.2024

Policjanci z Yonkers w stanie Nowy Jork aresztowali matkę dziecka, które zostało porzucone we wtorek na korytarzu budynku mieszkalnego. Niemowlę znalazł jeden z mieszkańców – owinął dziecko kocem i zaopiekował się nim do czasu przyjazdu policji.

Policjanci z Yonkers zatrzymali 21-letnią Jaqueline Marleni Perez. Kobieta została oskarżona o porzucenie dziecka.

Nowonarodzona dziewczynka została znaleziona we wtorek, 6 lutego, ok. godz. 8:30 p.m. na korytarzu budynku mieszkalnego przy Chestnut Street w Yonkers. Jednego z mieszkańców zaalarmował płacz dziecka.

Osoba, która znalazła dziewczynkę, owinęła ją kocem, a następnie zaopiekowała się niemowlęciem do przyjazdu policjantów. Następnie dziecko trafiło do szpitala.

„Jest leczona z powodu [skutków] oczywistego porzucenia, pozostawienia w budynku, pozostawienia na mrozie i kilku innych kwestii, ale w tej chwili uważamy, że jej stan jest stabilny” – powiedział pierwszy zastępca komendanta policji w Yonkers Joseph Monaco.

Matkę dziecka udało się wyśledzić dzięki nagraniom z monitoringu. Śledczy ustalili, że Marleni Perez urodziła dziecko samodzielnie tego samego dnia. Kobieta następnie ubrała niemowlę, owinęła je w kocyk i zostawiła na korytarzu.

Po zatrzymaniu kobietę zabrano do szpitala w celu oceny psychiatrycznej, ale wkrótce 21-latka została zwolniona.

Zgodnie z prawem stanowym rodzice niechcianych dzieci mogą legalnie porzucić je w ciągu 30 dni od narodzin, jeśli niemowlęta zostaną pozostawione w bezpiecznym i wyznaczonym do tego miejscu. W samym Yonkers funkcjonuje 12 budynków straży pożarnej i 6 punktów policyjnych, w których można pozostawić niechciane dziecko bez zobowiązań.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY