New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

24-latek sprzedawał broń, operując z więzienia. Miał pecha, bo kupili ją policjanci z NYPD

30.06.2024

24-letni Hayden Espinosa został oskarżony w Sądzie Najwyższym Manhattanu o handel bronią oraz nielegalnymi akcesoriami do broni – m.in. tzw. „auto sears”. Policjanci wpadli na trop mężczyzny, kiedy natrafili w sieci na administrowany przez niego kanał na Telegramie, gdzie reklamował broń i dzielił się neonazistowską propagandą. Wpadł na gorącym uczynku podczas operacji zakupu kontrolowanego.

W Nowym Jorku rozpoczął się proces 24-letniego Haydena Espinosy – członka grupy neonazistowskie, który trudnił się handlem nielegalną bronią. Za pośrednictwem kanału Telegram Espinosa reklamował zarówno swój towar, jak i ideologię. Co ciekawe – robił to z więzienia za pomocą przemyconego telefonu, podczas odsiadywania wyroku 33 miesięcy więzienia w federalnym zakładzie karnym w Luizjanie.

Między sierpniem a listopadem 2023 roku Hayden – w ramach operacji zakupu kontrolowanego – sprzedał policjantom tłumiki, magazyniki i „auto sears”. „Auto sears” to dodatkowa część do karabinków powtarzalnych, która czyni je bronią w pełni automatyczną.

Po serii policyjnych zakupów Espinosa został zatrzymany i osadzony w areszcie bez kaucji.

Choć proces 24-latka będzie toczył się w Nowym Jorku, przewidziana jest ekstradycja Espinosy do Teksasu, skąd pochodzi.

Red. JŁ

Tagi handel broń

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner