New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
1mph
84%
29.81
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

36-latek próbował dźgać przypadkowe osoby pod posterunkiem policji. Funkcjonariusze otworzyli ogień

02.06.2024

Nowojorska policja postrzeliła nożownika, który groził postronnym ludziom tuż obok komendy. Funkcjonariuszy zawiadomił mężczyzna, który wbiegł na posterunek informując, że napastnik próbował dźgnąć kilka osób.

Do zdarzenia doszło przed 23. posterunkiem NYPD we wschodnim Harlemie, ok. godziny  17:30 w sobotę.

Do budynku wbiegł wówczas świadek, który zawołał policjantów na pomoc. Poinformował, że przed samą komendą grasuje nieobliczalny nożownik.

„Funkcjonariusze przeszli przez ulicę i zobaczyli mężczyznę uzbrojonego w nóż, biegnącego i próbującego dźgnąć ofiarę. Sytuacja była niezwykle chaotyczna i szybka” – powiedział Ruel Stephenson z nowojorskiej policji.

„Funkcjonariusze wydawali mężczyźnie liczne polecenia słowne, aby upuścił nóż, jednak on nadal biegł za ofiarą, trzymając narzędzie” – dodano.

W pewnym momencie mężczyzna próbował dobiec do jednego z funkcjonariuszy, nadal trzymając nóż. Zaraz potem znów zaczął biec za ofiarą, a następnie zaatakował drugiego policjanta. Ten użył wobec – jak okazało się później – 36-letniego mężczyzny paralizatora. Paralizator niestety nie zadziałał.

„Gdy funkcjonariusz wyładował paralizator, mężczyzna zamachnął się nożem na funkcjonariuszkę, ominął jej twarz zaledwie o centymetry. Sierżant, widząc mężczyznę próbującego dźgnąć policjantkę, nie miał innego wyjścia, jak tylko wystrzelić” – relacjonował Stephenson.

36-latek został unieszkodliwiony jednym strzałem

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner