New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
7mph
47%
29.89
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

41-latkę z Nowego Jorku oskarżono o nietypowy rodzaj morderstwa. Pierwszy taki przypadek w historii

09.07.2024

Kobieta z New Rochelle jest pierwszą osobą, która została oskarżona na podstawie rzadkiego zarzutu morderstwa poprzez tortury. 41-latce zarzuca się torturowanie Concetty Morton przez trzy miesiące, aż do jej śmierci.

41-letnia Kenya Tilford została oskarżona w zeszłym tygodniu przed Sądem Najwyższym Stanu Nowy Jork w związku ze śmiercią 27-letniej Concetty Morton.

Wśród 18 zarzutów, jaki znalazły się w akcie oskarżenia, jeden jest niezwykle rzadki – wręcz niespotykany. Tilford została bowiem oskarżona nie standardowe morderstwo, ale o morderstwo poprzez tortury.

Zgodnie z katem oskarżenia 41-latka znęcała się nad ofiarą przez trzy miesiące, zanim udusiła ją na śmierć.

„Po raz pierwszy w historii tego biura postawiliśmy oskarżonemu zarzut nie tylko o morderstwa, ale także o rzekome działanie w szczególnie okrutny sposób i zadawanie tortur pani Morton przed jej śmiercią” – powiedziała w oświadczeniu prokurator okręgowa Miriam Rocah.

Ciało Morton zostało odnalezione w pojemniku na śmierci na tyłach domu Tilford, dzięki anonimowemu zgłoszeniu na policję w Tarrytown. Wcześniej 41-letnia oskarżona była widziana, kiedy kupowała m.in. piłę łańcuchową, kombinezon z kapturem, wybielacze oraz plandeki z tworzywa sztucznego, chcąc najprawdopodobniej pozbyć się zwłok ofiary.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner