New York
46°
Cloudy
6:49 am7:14 pm EDT
9mph
84%
29.79
MonTueWed
55°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

50 funtów śmierci odkryte na Bronxie. Mogłoby zabić całą populację Nowego Jorku

12.11.2022

Mężczyzna z Nowego Jorku został aresztowany po tym, jak w jego mieszkaniu na Bronksie znaleziono fentanyl o wartości 7 milionów dolarów. Narkotyki były ukryte w specjalnej skrytce w kawowym stoliku – podaje Fox News.

59-letni Samuel Rojas-Camacho został oskarżony o przestępstwo pierwszego i trzeciego stopnia z tytułu posiadania substancji kontrolowanej, a także przestępstwo drugiego stopnia, w związku z posiadaniem akcesoriów, powiązanych z narkotykami.

Według agenta specjalnego DEA Franka Tarentino – w mieszkaniu na nowojorskim Bronksie znaleziono 23 kilogramy/50 funtów fentanylu w jedenastu pakunkach, „przypominających cegły”, o wartości 7 milionów dolarów.

„Usunięcie tego fentanylu z naszych ulic jest równoznaczne z uratowaniem tysięcy istnień ludzkich. Rojas-Camacho jest jednym z wielu handlarzy narkotyków w naszym mieście, którzy rozprzestrzeniają truciznę w naszych społecznościach” – powiedział Tarentino.

Ilość fentanylu przechwycona w tym wypadku przez DEA mogłaby zabić 10,5 miliona ludzi – czyli ponad połowę populacji stanu Nowy Jork i więcej, niż wynosi populacja miasta Nowy Jork.

Red. JŁ

Tagi Nowy Jork

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY