New York
75°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
5mph
83%
30.16
SunMonTue
90°F
93°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

71-letni uwodziciel skazany. Wyłudził od kobiet prawie 2 miliony dolarów

25.06.2024

71-letni Nelson Counne, znany jako „najgorszy chłopak z Upper East Side”, został skazany we wtorek na 4 do 8 lat więzienia za wyłudzenie 1,8 mln dolarów od pięciu swoich dziewczyn. Counne  był oszustem, który mamił kobiety historiami o wielkim bogactwie, podróżach i ryzykownych inwestycjach, a tak naprawdę żył na ich koszt.

Na początku tego miesiąca Counne przyznał się do wielkiej kradzieży, otwierając na oścież drogę do skazania go na wieloletnie więzienie.

„Nelson Counne użył fachowo przygotowanej legendy i skomplikowanej sieci kłamstw, aby przekonać kobiety do przekazania mu swoich oszczędności” – powiedział prokurator okręgowy Manhattanu Alvin Bragg.

„Co najmniej pięć kobiet zostało nakłonionych do wpłacenia pieniędzy na jego rzekome okazje inwestycyjne – jednocześnie nieświadomie pomagając mu spłacić poprzednie ofiary i zwabić nowe” – dodał.

Counne działał w latach 2012-2021. Spotykał się ze swoimi ofiarami najczęściej w hotelu Carlyle i luksusowych restauracjach na Upper East Side. W czasie tych spotkań wmawiał kobietom, że jest zamożnym kolekcjonerem sztuki i inwestorem, posiadającym nieruchomości m.in. w Londynie, Saint-Tropez i na Florydzie oraz apartament z widokiem na Central Park. Następnie wyłudzał pieniądze od w rzeczywistości bardziej zamożnych od siebie ofiar.

Pieniądze oddane przez kobiety Counne’owi były przez niego wydawane na wystawne życie, wabienie kolejnych kobiet oraz – w formie quazi-piramidy finansowej – spłacanie tych, u których zadłużył się wcześniej.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner