New York
84°
Fair
5:36 am8:27 pm EDT
4mph
67%
30.09
SunMonTue
91°F
95°F
97°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Polonia

80. lecie klubu piłkarskiego Eagles Chicago z udziałem Prezesa PZPN i Ministra Sportu

17.04.2023

Chicagowski klub piłkarski A.A.C Eagles obchodził 80.lecie działalności na Jubileuszowym Bankiecie. Na Jubileusz 80. lecia przyjechało wielu znakomitych gości. Wśród honorowych gości z Polski była delegacja Polskiego Związku Piłki Nożnej pod przewodnictwem prezesa PZPN – Cezarego Kuleszy; Kamil Bortniczuk, Minister Sportu RP; legendarny piłkarz Władysław Zmuda; Tomasz Kłos, były reprezentacyjny obrońca; Konsul Generalny RP w Chicago – Paweł Zyzak. W bankiecie, który odbył się w Allegra Banquet, w Schiller Park, koło Chicago, uczestniczyło ok. 500 zaproszonych gości z Chicago, USA, a wśród nich wielu wybitnych działaczy i piłkarzy z Polski i z USA.

Klub Eagles ma ogromne osiągnięcia sportowe na swoim koncie. W 1989 roku zdobył amatorskie mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Jest to jeden z najstarszych klubów piłkarskich w Chicago, Illinois i w USA.

Prezesem Klubu Eagles jest Tony Cieciński. Vice Prezes i Dyrektorem Sportowym jest Chris Śmiech.

Cezary Kulesza, Prezes PZPN pogratulował władzom Chicago Eagles pięknego Jubileuszu i życzył klubowi kolejnych osiągnięć sportowych. Dokonał także wręczenia złotych i srebrnych odznaczeń dla znanych zawodników i działaczy klubu Eagles.

Kamil Bortniczuk, Minister Sportu RP (w środku na zdjęciu) przybył prosto z lotniska na Jubileusz Klubu A.A.A Eagles. Wyjaśnił opóźnienie uczestnictwem w głosowanich sejmowych w Polsce. Przekazał również gratulacje w imieniu Ministerstwa Sportu, podkreślił nie tylko aspekt sportowy działalności klubu, ale także promowanie Polski w Stanach Zjednoczonych, kształcenie młodych pokoleń na przestrzeni 83 lat. Minister Sportu wręczył także  odznaczenia działaczom Klubu A.A.A Eagles w imieniu Ministerstwa Sportu RP złotymi i srebrnymi odznaczeniami. Wśród laureatów są obecni prezes i członkowie zarządu Klubu Eagles, byli prezesi jak np Józef Zyzda (93 lata), długoletni były Prezes Klubu Piłki Nożnej “EAGLES” w Chicago, widoczny na zdjęciu poniżej z p. Halina Bielowicz.

Zarząd Klubu Eagles otrzymał również życzenia od zarządu piłki nożnej w stanie Illinois, od innych klubów piłkarskich jak Wisła Chicago; Jagiellonia, Wisłoka. Na zdjęciu poniżej Chris Swiech pokazuje koszulki otrzymane od Wisły Chicago i od Wisły Kraków. Obok Konsul Generalny RP – Paweł Zyzak i znakomity polonijny dziennikarz sportowy Przemysław Garczarczyk z małżonką.

Warto tutaj dodać, że Klub Eagles działa od 83 lat, ale ze względu na pandemie Covid-19 jubileuszowe obchody zostały przesunięte na bieżący rok. Pandemia utrudniła działalność sportową. Wiele obiektów było zamkniętych, obowiązywały restrykcje.

Jubileusz 80. Lecia Klubu Eagles był znakomitą możliwością do spotkania się z czołowymi działaczami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN), ze znakomitymi piłkarzami jak Władysław Żmuda (na zdjęciu poniżej), Tomasz Kłos.

Jubileuszowy Bankiet Eagles  z okazji 80. Lecia prowadzili red. Jacek Zieliński i red. Bogusław Kwaśny.

Na Jubileuszu A.A.C Eagles wystąpił zespół Szpilki. Trzy niezwykle utalentowane wokalistki: Marlena Sztando, Milena Grzywacz oraz Klaudia Przybyszewska, wystąpiły na gali klubu AAC Eagles, zorganizowanej z okazji 80-lecia istnienia.

Dodam ze swej strony, że na początku 21 wieku mieliśmy jako dziennikarze w Chicago swoją drużynę dziennikarską i często graliśmy z zespołem Eagles; z zespołami w starszych kategoriach wiekowych.

Autor na zdjęciu z Cezarym Kuleszą, Prezesem Polskiego Związku Piłkarskiego (PZPN) na Jubileuszu 80. Lecia Klubu A.A.A. Eagles

Klub Eagles posiada obecnie dwie drużyny piłkarskie seniorów. Prowadzi także własną akademię piłkarską. Gratulujemy Klubowi Eagles pięknego Jubileuszu. Życzymy dalszej owocnej działalności sportowej i dla Polonii.

Zdjęcia i test: Andrzej T Mikolajczyk

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner