New York
45°
Partly Cloudy
7:04 am4:28 pm EST
6mph
37%
30.29
TueWedThu
57°F
57°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Społeczeństwo
Wiadomości
Nowy Jork
Polonia

85. Parada Pułaskiego pod hasłem: Maszerujemy z sercem, dumą i duszą!

02.10.2022

85. Doroczna Parada Pułaskiego odbędzie się w niedzielę, 2 października 2022 roku w Nowym Jorku.

Nowojorska Piąta Aleja ponownie zostanie zamknięta dla ruchu publicznego. W tym roku 2 października od 12:00 do 18:00 serce Manhattanu będzie biło w rytm Mazurka Dąbrowskiego. W tym szczególnym dniu Polonia złączy się w hołdzie dla generała Kazimierza Pułaskiego, bohatera Rewolucji Amerykańskiej, który zginął w bitwie pod Savannah w Georgii w październiku 1779 roku.

Dodatkową atrakcją tegorocznej parady będzie w niej udział Miss Świata Karoliny Bielawskiej.

Parada ruszy od skrzyżowania Piątej Alei z 39 Street o 12:30 i przemaszeruje na czele z Gwardią Honorową Nowojorskiej Policji i Straży Pożarnej, która będzie wiodła paradę do skrzyżowania z 54 Street.

Polonia maszeruje w Paradzie Pułaskiego co roku, bez względu na pogodę FOTO: JANUSZ M.SZLECHTA/ NOWY DZIENNIK

„Maszerujemy z sercem, dumą i duszą” to hasło tegorocznej, 85. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

Marcin Luc ze stanu Nowy Jork jest Wielkim Marszałkiem Parady Pułaskiego 2022, która zgromadzi Polonię ze stanów; Nowy Jork, New Jersey, Connecticut, Pensylwanii i okolic. Marcin Luc będzie miał zaszczyt poprowadzić Polonię wzdłuż Piątej Alei w centrum Manhattanu. Zaprasza on wszystkich, którzy posiadają polskie korzenie bądź są zwolennikami polskiej kultury, aby licznie przybyli na paradę oraz wszystkie wydarzenia związane z uhonorowaniem wielkiego Polaka-Amerykanina, generała Kazimierza Pułaskiego.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY