New York
73°
Partly Cloudy
5:25 am8:31 pm EDT
2mph
85%
29.82
MonTueWed
84°F
91°F
93°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Ameryka
Polonia

AKCJA Polish American Strategic Initiative (PASI): Kto walczy może przegrać, kto nie walczy już przegrał!

06.04.2023

Członkowie Polonii, podpisujcie petycję do Kongresu USA, której PASI jest autorem. Podmiotem petycji są imigranci, którzy nabyli uprawnienia do otrzymywania emerytury w USA oraz poza granicą Stanów Zjednoczonych, a których emerytura jest poddana redukcji ze względu na zastosowanie klauzuli Windfall Elimination Provision
(WEP).

Zależy nam, aby jak największa liczba członków Polonii podpisała się pod petycją (petycja to pismo zawierające jakieś żądanie, zwłaszcza postulujące zmianę przepisów prawa).

Żądamy, aby Kongres zmienił prawo i nie obniżał emerytur wypracowanych w USA polskim imigrantom). 

Petycja znajduje się online pod adresem  https://www.change.org/StopUnjustWep 

Można ją też znaleźć na stronie internetowej PASI (https://joinpasi.org) pod zakładką AKCJA (link: https://joinpasi.org/index.php/petition_wep/).

Można ją przeczytać już w ośmiu językach, a ciągle dodajemy następne tłumaczenia. PASi chce zachęcić inne narodowości, których dotyka ta klauzula, do przyłączenia się do akcji i podjęcia wspólnej walki o sprawiedliwość!

Zaprzestać karania emerytów, którzy wypracowali zagraniczne emerytury – uchylić klauzulę nadmiernego wzbogacenia (WEP)
Do: KONGRESU STANÓW  ZJEDNOCZONYCH

Kongres musi podjąć następujące działanie: uchylić klauzulę nadmiernego wzbogacenia Windfall Elimination Provision (WEP)
Co Kongres musi zrobić: uchwalić ustawę H.R. 82 oraz ustawę senacką S. 597
Dlaczego Kongres musi uchylić WEP: WEP niesprawiedliwie zmniejsza świadczenia z Ubezpieczeń Społecznych (Social Security) nie tylko pracownikom rządowym, ale także tym, którzy pracowali zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą

Dlaczego jest to ważne:
• Obywatele USA, którzy pracowali poza Stanami Zjednoczonymi, naturalizowani obywatele USA, którzy pracowali w kraju, z którego pochodzą, i legalni imigranci mają znacznie obniżone swoje miesięczne emerytury wypłacane z amerykańskiego systemu ubezpieczeń społecznych (Social Security). Ta redukcja jest spowodowana otrzymywaniem emerytury wypracowanej w innym kraju.
• W 2023 r. ich emerytura wypłacana z U.S. Social Security może zostać obniżona aż o 557,50 USD miesięcznie.
• WEP nieproporcjonalnie krzywdzi osoby o niższych dochodach, a wielu z nich to właśnie emeryci, którzy nabyli prawo do emerytury w kraju, w którym pracowali przed osiedleniem się w Stanach Zjednoczonych. Ich łączny dochód często znajduje się blisko progu ubóstwa.

WEZWANIE DO DZIAŁANIA! Dlaczego ludzie, którzy ciężko pracowali całe swoje życie mają być karani tylko dlatego, że nabyli świadczenia emerytalne w innym kraju?
Proszę podpisać naszą petycję o uchylenie WEP, aby Kongres zobaczył, że ta długotrwała niesprawiedliwość ma negatywny wpływ na wielu i musi zostać natychmiast uchylona!

Polsko-Amerykańska Inicjatywa Strategiczna – Polish American Strategic Initiative (PASI)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner