New York
68°
Clear
5:28 am8:18 pm EDT
4mph
57%
29.82
WedThuFri
77°F
72°F
77°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat
Ameryka

Akcja pomocy charytatywnej dla ukraińskich uchodźców w Chicago

18.09.2022

W sobotę, 17 września miała miejsce w Chicago kolejna akcja praktycznej pomocy dla ukrainskich imigrantow wojennych. Wzięła w nich udział organizacja harcerstwa ukraińskiego Płast, Maria Pappas, Skarbnik Powiatu Cook, Black Men United i przedstawiciele Kongresu Amerykańsko Ukraińskiego.
 
Przygotowano praktyczne sprzęty gospodarstwa domowego, meble, poduszki, garnki, pieluchy i inne niezbędne artykuły, które były rozdawane ukraińskim uchodźcom w potrzebie w sobotę na parkingu kościoła katolickiego św. Włodzimierza i Olgi w Ukrainian Village w Chicago.


Akcja była wspólną inicjatywą organizacji Black Men United, skarbnik powiatu Cook Marii Pappas i organizacji harcerskiej.


Organizacja Black Men United zapowiedziała, że przekazała ciężarówkę towarów, w tym: zestawy do sypialni i salonu, łóżka, meble ogrodowe, piecyki, frytkownice beztłuszczowe (air fryer), pieluchy i mieszanki do karmienia niemowląt.


Marta Farion, Vice Prezydent Kongresu Amerykańsko-Ukraińskiego w Illinois powiedziała w rozmowie z naszą redakcją, że z akcji skorzystało około 300 osób, w większości to matki z małymi dziećmi, którym udało się przyjechac do Stanów Zjednoczonych i próbują powoli odbudować swoje życie.  Marta wyraziła podziekowanie polonijnym organizacjom za wspieranie Ukrainy i za wiele innych form pomocy ukraińskim uchodźcom.


Maria Pappas, Skarbnik powiatu Cook, odwiedziła niedawno Polskę i widziała na własne oczy wielu ukraińskich imigrantów wojennych w Polsce. Zapowiedziala kolejne akcje praktycznej pomocy dla ukraińskich imigrantów w Chicago, jak również akcję na rzecz zebrania środków dla ukraińskich imigrantów w Polsce.


W akcję zaangażowana jest także moja była koleżanka Rahshedah, z którymi pomagaliśmy kiedyś wspólnie przez kilka lat wielu imigrantom z Ukrainy, z Polski i z wielu innych stron świata.


Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner