New York
61°
Partly Cloudy
6:12 am7:37 pm EDT
10mph
45%
30.16
ThuFriSat
50°F
55°F
66°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Publicystyka
Kultura

Aktor Antoni K.: nie zażywam narkotyków; stosuję THC, którym wspomagam swoje leczenie

19.02.2023

Nie zażywam narkotyków. Stosuję THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru – napisał w oświadczeniu zatrzymany w sobotę aktor Antoni K.

W sobotę wieczorem patrol ruchu drogowego skontrolował pojazd marki Audi. „Kierowca został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających” – poinformował w sobotę PAP Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Policja nie zdradza jego personaliów, ale – jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP – chodzi o aktora Antoniego K. Mężczyzna został zatrzymany.

Aktor odniósł się do zdarzenia, publikując oświadczenie w relacji na swoim koncie na Instagramie.

„Do zatrzymania doszło około 16:00 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi (Joanny Opozdy, byłej żony Królikowskiego – przyp. PAP) aby spotkać się z synkiem” – napisał Antoni K.

„Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania. Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru” – podał.

Poinformował, że wykonano badanie krwi i oczekuje na wyniki. „W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może utrzymywać się mimo, że w dniu zatrzymania nie używałem konopi” – przekonywał.

Zaznaczył, że „nie zażywa narkotyków”. „Co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie” – oświadczył aktor. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

ksi/ akub/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner