New York
45°
Cloudy
6:45 am7:16 pm EDT
5mph
85%
29.95
WedThuFri
54°F
48°F
55°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Ambasador Brzezinski zaprasza na przemówienie prezydenta USA w Arkadach Kubickiego

19.02.2023

Serdecznie zapraszam na przemówienie prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo prezydenta Stanów Zjednoczonych – napisał w mediach społecznościowych ambasador USA Mark Brzezinski przed wizytą prezydenta USA w Warszawie.

Na zaplanowane na godz. 17.30 we wtorek wystąpienie prezydenta USA w warszawskich Arkadach Kubickiego, Brzezinski zaprosił w niedzielę we wpisie na Twitterze. „Serdecznie zapraszam na przemówienie Prezydenta Joe Bidena w Warszawie! To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo Prezydenta Stanów Zjednoczonych” – napisał, do wpisu dołączając odnośnik do informacji o organizacji wydarzenia.

Jak czytamy, wydarzenie odbędzie się Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. „Goście mogą wejść na teren obiektu pieszo, przechodząc przez punkty ochrony od strony Wybrzeża Gdańskiego, u podnóża Ogrodów” – wskazano. Ambasada podkreśla, że wiele dróg będzie wtedy zamkniętych i zachęca do przyjścia pieszo lub za pomocą komunikacji miejskiej. Bramki zostaną otwarte o godz. 14.00. „Goście proszeni są o jak najwcześniejsze przybycie, aby zagwarantować sobie możliwość wejścia” – czytamy.

Ambasada USA podkreśla również, że w momencie przybycia na miejsce, każda osoba zostanie poddana kontroli bezpieczeństwa. Duże torby, parasole, transparenty, plakaty i niebezpieczne przedmioty nie będą dozwolone. Jak zaznaczono, wydarzenie będzie miało „charakter plenerowy”. „Goście powinni być przygotowani na dłuższy czas przebywania na trawie i chodniku. Prosimy o dostosowanie ubioru odpowiednio do pogody” – zaapelowano.

Przemówienie jest otwarte dla publiczności. Chętni zobowiązani są zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej ambasady.(PAP)

mml/ mrr/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

02.04.2023 @ 13:00

Kiermasz

09.04.2023 @ 14:00

Polskie Spotkanie Wielkanocne