New York
54°
Cloudy
6:19 am7:33 pm EDT
12mph
43%
29.76
SunMonTue
72°F
72°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

„Amerykańska islamofobia” po atakach na WTC? Uczniowie mogą niedługo uczyć się o tym w szkole

28.02.2024

Jedna z nowojorskich prawodawczyń złożyła w Zgromadzeniu Stanowym Nowego Jorku projekt ustawy, wedle którego uczniowie nowojorskich szkół mieliby uczyć się o skutkach ataków z 11 września 2001 roku z nieco innej perspektywy. Uczniowie dowiedzieliby się, jak najtragiczniejszy w historii Ameryki zamach terrorystyczny „przyczynił się” do „wzrostu ksenofobii” w Stanach Zjednoczonych.

Asm. Catalina Cruz, Demokratka z Elmhurst, wprowadziła projekt do stanowej legislatury w grudniu ubiegłego roku.

Zgodnie z zapisami projektu ustawy – stanowy komisarz ds. edukacji byłby zobowiązany do stworzenia „programów nauczania lub instrukcji dotyczących świadomości o 11 września” dla wszystkich okręgów szkolnych z możliwością dostosowania instrukcji do potrzeb poszczególnych okręgów.

Programy miałyby być dostosowane do wieku oraz poruszać szereg różnych tematów. Zgodnie z tekstem ustawy uczniowie mieliby zgłębiać wiedzę m.in. w zakresie wpływu ataku na wzrost „islamofobii i ksenofobii” w polityce wewnętrznej i zagranicznej Stanów Zjednoczonych, w mediach oraz „ogólnych postawach społecznych” w związku z tym zagadnieniem.

„Szkoły mogą włączyć program lub instrukcje wymagane przez tę sekcję jako element programu nauczania o naukach społecznych lub w inny sposób, który szkoła uzna za stosowny” – napisano w projekcie ustawy.

Ustawa jest znajduje się obecnie w komisji edukacji Zgromadzenia Stanu Nowy Jork. Nie wiadomo jeszcze, kiedy odbędzie się przesłuchanie ws. projektu.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner