New York
79°
Sunny
6:55 am6:33 pm EDT
5mph
55%
30.17
ThuFriSat
75°F
70°F
68°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Polonia

Amerykański Instytut Kultury Polskiej w Miami czeka na zgłoszenia

10.05.2023

Wyższe stypendia dla polonijnych studentów

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” – Adam Mickiewicz

Zarząd Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami, FL, na ostatnim posiedzeniu zwiększył kwotę stypendialną z 1,500 dolarów na 2,000 dla studentow pochodzenia polskiego. W ten sposób studenci otrzymają większy zastrzyk finansowy. Jest o co powalczyć.

Instytut ponownie ogłasza nabór wniosków o stypendium im. Harriet Irsay i Lennox Family Excellence Award. Jak zwykle, trafią one do studentów pochodzenia polskiego, którzy studiują w Stanach Zjednoczonych i są obywatelami USA lub posiadają zieloną kartę.  W tym roku każdy z nagrodzonych studentów otrzyma 2000 dol. Zgłoszenia należy przesyłać do Instytutu do 30 czerwca 2023.

„Wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie finansowe dla młodych utalentowanych studentów, dlatego też chcemy, aby jak najwięcej osób się dowiedziało o stypendium.  Czekamy zatem na wiele zgłoszeń. Prosimy je nadsyłać już teraz, nie czekać na ostatnią chwilę” – mówi Beata Paszyc, dyrektor Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami.

Studenci ubiegający się o stypendium muszą być zapisani na studia przeddyplomowe (undergraduate) lub podyplomowe (graduate) w pełnym wymiarze godzin (full-time) na różnych kierunkach, między innymi: komunikacja, edukacja, film, historia, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, sztuki plastyczne, studia polskie, public relations. Zachęcamy do składania podań.  Wszystkie informacje oraz wnioski znajdują się na stronie Instytutu: www.ampolinstitute.org.

Wymagane dokumenty w języku angielskim:
* wypełniony wniosek o przyznanie stypendium
* wykaz zapisu na studia lub wykaz zaliczonych zajęć z uczelni (school transcripts)
* dokładny życiorys (CV)
* ujęte w formie literackiej uzasadnienie „Dlaczego powinienem/powinnam otrzymać stypendium Harriet Irsay?” (200-400 słów)
* artykuł na dowolny temat, dotyczący Polski (około 700 słów) lub – nowość – krótki kilkuminutowy esej wideo
* trzy listy rekomendacyjne (oryginały – mogą być e-maile z profesjonalnego adresu osób, które piszą listy rekomendacyjne) od nauczycieli, profesorów lub osób znających historię akademicką, potencjał naukowy i plany akademickie studenta składającego podanie.
* bezzwrotna opłata manipulacyjna w wysokości 10 dol. w postaci czeku lub przekazu pieniężnego.

Po szczegółowe informacje należy zwracać się do Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej w Miami: www.ampolinstitute.org; tel. 305-864-2349; e-mail: assistant@ampolinstitute.org.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY