New York
37°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
46%
30.44
FriSatSun
46°F
57°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Amtrak wstrzymuje kursowanie pociągów

15.09.2022

Amtrak zawiesił dziś funkcjonowanie swoich pociągów. Wszystko przez przewidywany strajk pracowników kolei towarowych.

Choć sama firma nie ma ze strajkiem nic wspólnego, to w większości jej pociągi poruszają się po torowiskach należących właśnie do towarowych kolei. Piątkowy strajk mógłby tym samym wprowadzić niepotrzebne zamieszanie i ogromne opóźnienia.

Strajkować może w piątek ponad 115,000 pracowników. Walczą oni o wyższą płacę oraz lepsze warunki pracy. Ich protest przyciągnął uwagę wszystkich rządzących w kraju, ponieważ obawiają się oni, że wpłynie on negatywnie na ceny produktów oraz termin ich dostaw. Byłby to kolejny dodatkowy problem, przy ogromnej obecnie inflacji.

Pociągi Amtrak nie będą kursować na trasie między Lorton w Wirginii, a Sanford na Florydzie oraz między stolicą, a Chicago. Zawieszone zostaje również kursowanie linii Cardinal, która łączy Nowy Jork i Chicago, a także Palmetto, łącząca Waszyngton z Savannah.

Liczba pociągów kursujących pomiędzy Bostonem, a Waszyngtonem zostanie mocno ograniczona, tak samo jak linie prowadzące do Albany, Harrisburga, czy Springfield.

Pasażerowie, których pociągi zostaną odwołane będą mogli zarezerwować podróż w innym terminie lub otrzymać całkowity zwrot poniesionych kosztów.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY