New York
48°
Clear
6:56 am4:30 pm EST
6mph
46%
29.96
MonTueWed
54°F
48°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska
Ameryka

Andrzej Duda: prezydent Joe Biden jasno powiedział, że Stany Zjednoczone dotrzymują sojuszy i są z nami

15.11.2022

Prezydent Joe Biden jasno powiedział, że Stany Zjednoczone dotrzymują sojuszy i są z nami; wszystkie zapisy Traktatu Północnoatlantyckiego są obowiązujące – oświadczył prezydent Andrzej Duda. Złożył wyrazy współczucia bliskim dwóch obywateli Polski, którzy zginęli w wybuchu w Przewodowie (woj. lubelskie).

Prezydent w nocnym oświadczeniu dla mediów złożył wyrazy współczucia najbliższym dwóch obywateli, którzy – jak mówił – „zginęli w wyniku wybuchu, najprawdopodobniej rakiety, która spadła na nasze terytorium 6 km od polsko-ukraińskiej granicy”.

Poinformował, że jest po wielu konsultacjach międzynarodowych m.in. z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem oraz prezydentem USA Joe Bidenem.

„Prezydent Joe Biden jasno powiedział, że Stany Zjednoczone absolutnie dotrzymują sojuszy i są z nami. Wszystkie zapisy Traktatu Północnoatlantyckiego i zobowiązania sojusznicze są obowiązujące i Stany Zjednoczone stoją razem z nami na straży bezpieczeństwa polskiego, tak jak i całego Sojuszu Północnoatlantyckiego” – oświadczył prezydent.(PAP)

autorki: Karolina Kropiwiec, Jakub Borowski

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY