New York
52°
Fair / Wind
6:19 am7:33 pm EDT
20mph
61%
29.53
SunMonTue
70°F
73°F
72°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Kultura
Polonia

Artystyczne pożegnanie lata

23.09.2022
Od lewej: Małgorzata Gąsienica-Małek, Magdalena Majerowicz-Lupiński, Iwona Czajkowski, Maria Ambroziewicz-Natoli, Marta Michalak, Jolanta Krzanowska, Małgorzata Cynar-Smolarski i Katarzyna Nowak FOTO: JANUSZ M. SZLECHTA/NOWY DZIENNIK

Magda Majerowicz-Lupiński, właścicielka MM Art Studio w Wallington, NJ, zaprosiła grupę miłośników sztuki, a przede wszystkim malarstwa. Osoby te malują piękne obrazy, tworzą biżuterią i ceramikę.

W piątek, 9 września o godzinie 6 wieczorem, na to szczególne spotkanie przybyło 9 pań. Są one mocno związane z tym miejscem pełnym sztuki. Tutaj stworzyły wiele swoich pracach, tutaj też uczestniczyły w kiermaszach i miały okazję zaprezentować swoją twórczość. Na ścianach wisi mnóstwo pięknych obrazów, a więc atmosfera była prawdziwie artystyczna.

Na stole czekała kawa i różne pyszności do jedzenia, przyniesione przez uczestniczki spotkania. Rozmawiano o tym, co już udało się stworzyć, ale też o planach na przyszłość i o marzeniach.

Nie zabrakło też szampana, którym szefowa studia wzniosła toast za artystyczne dusze i za to, aby nadchodząca jesień była równie ciepła, jak odchodzące lato. Życzyła wszystkim, aby wciąż tworzyli ciekawe prace, czyli krótko mówiąc – pięknej i twórczej jesieni.

JMS

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

baner