New York
37°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
5mph
48%
30.45
FriSatSun
46°F
57°F
45°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork
Ameryka
Turystyka

Ataki rekinów u wybrzeży Long Island; władze apelują o ostrożność

15.07.2022

Co najmniej pięć osób doznało obrażeń na skutek ataków rekinów, do których doszło od początku lipca na plażach Long Island w amerykańskim stanie Nowy Jork – podaje stacja CNN w piątek. Lokalne władze apelują o ostrożność.

W środę rekin strącił mężczyznę z deski SUP; został on ugryziony w nogę, po czym odepchnął rekina i zdołał dopłynąć do brzegu. Plażę zamknięto na kilka godzin i monitorowano akwen przy pomocy dronów.

Kilka godzin później rekin ugryzł 49-letniego mężczyznę w pobliżu innej plaży. Gdy mężczyzna zauważył zwierzę i chciał się odsunąć, został ugryziony w rękę. Mężczyznę przetransportowano helikopterem do szpitala.

Wcześniej dwóch ratowników zostało zaatakowanych przez rekiny podczas szkolenia z zakresu bezpieczeństwa. Jeszcze inny mężczyzna został zaatakowany 8 lipca, gdy przygotowywał się do testów dla ratowników.

„Mówimy ludziom, że powinni pływać w strefach wyznaczonych i strzeżonych przez ratowników. Powinni wchodzić do wody tylko do pasa i rozglądać się dokoła” – powiedział CNN w czwartek szef straży pożarnej Ian Levine.

Urzędnicy twierdzą, że obecność rekinów bliżej brzegu może stać się codziennością.(PAP)

sm/ akl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY