New York
55°
Clear
6:49 am7:14 pm EDT
5mph
29%
30.04
MonTueWed
57°F
52°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Australian Open – media: Djokovic ma otrzymać wizę

16.11.2022

Australijskie media donoszą we wtorek, że Novak Djokovic ma otrzymać wizę wjazdową do tego kraju, co umożliwi mu występ w przyszłorocznym Australian Open. W styczniu serbski tenisista został deportowany z Australii i nałożono na niego trzyletni zakaz wjazdu.

Według telewizji ABC minister ds. emigracji Andrew Giles cofnął zakaz wjazdu Djokovica. Rzecznik prasowy resortu odmówił jednak skomentowania doniesień.

W ubiegłym miesiącu dyrektor Australian Open Craig Tiley powiedział, że dziewięciokrotny mistrz tego turnieju jest mile widziany i będzie mógł wystąpić, jeśli zostanie uchylony nałożony nań zakaz wjazdu. Podkreślił też, nie miał żadnego kontaktu z rządem w sprawie Djokovica i że organizatorzy Australian Open nie mogą lobbować w imieniu Serba.

W styczniu bieżącego roku, tuż przed rozpoczęciem turnieju w Melbourne, Serb został deportowany z Australii z powodu niezaszczepienia przeciwko COVID-19. Sąd ostatecznie nie uznał dokumentów medycznych, na podstawie których tenisista miał być zwolniony ze szczepień.

Djokovic, który z tych samych względów nie mógł rywalizować w US Open, powiedział w zeszłym miesiącu, że czeka na „pozytywne wieści” z Australii.

Australian Open 2023 rozpocznie się 16 stycznia. (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY