New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
7mph
47%
29.89
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Auto z impetem uderzyło w dorożkę Amiszów. 17-latek i 21-latek w stanie krytycznym

10.07.2024

Dwoje Amiszów trafiło do szpitala z krytycznymi obrażeniami po wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz konnej dorożki. Auto miało wjechać z impetem w tył klasycznego pojazdu.

Tam gdzie świat Amiszów miesza się z nam znanym, może dochodzić do nieprzyjemnych sytuacji. W miejscowości Mexico (Oswego Co.) doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem samochodu osobowego i dorożki.

Kia Sedona miała uderzyć z impetem w tył dorożki. W wozie napędzanym siłą koni jechało dwóch mężczyzn, którzy w wyniku uderzenie doznali krytycznych obrażeń. 17-latek i 21-latek trafili do szpitala w ciężkim stanie.

Jak ustalili wstępnie policjanci – poruszający się Drogą Stanową nr 3 66-letni kierowca Kii próbował wyprzedzić wóz Amiszów, jednak nie dostosował prędkości do wykonywanego manewru. Widząc nadjeżdżające z przeciwka auta, próbował wrócić na swój pas ruchu i „schować się” za dorożką, która jednak poruszała się znacznie wolniej. W efekcie doszło do niekontrolowanego zderzenia.

Kierowca Kii również trafił do szpitala, ale jego obrażenia nie są tak znaczne, jak pasażerów dorożki.

Według badania Amish Study z 2020 roku w stanie Nowy Jork mieszka 21 tys. Amiszów. To daje Empire State czwarte miejsce w USA pod względem liczby członków tej wspólnoty religijno-kulturowej.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner