New York
43°
Clear
7:00 am4:29 pm EST
4mph
64%
30.16
SatSunMon
59°F
54°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Polska

Beata Szydło: dziś jest próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce

26.09.2023

„Dziś jest próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce” – powiedziała we wtorek na spotkaniu wyborczym z mieszkańcami Ostródy była premier, europosłanka PiS Beata Szydło i zaapelowała, by „nie pozwolić sobie odebrać wyborów”. „Te wybory to jest decyzja Polaków, a nie Brukseli” – zaznaczyła Szydło.

Beata Szydło na spotkaniu zaapelowała o udział w wyborach i oddanie głosu na PiS, który – jak wskazywała – jako jedyna partia w Polsce „będzie bronił interesu Polski i Polaków, naszej suwerenności i niezależności”.

Według Szydło europejscy politycy „ciągle u nas szukają dziury w całym”, bo „polscy europarlamentarzyści biegają do tych swoich kolegów, europosłów z innych krajów i podrzucają i ciągle sączą: +trzeba uderzać, trzeba uderzać+, bo tutaj jest dużo nieprawidłowości” – mówiła, odnosząc się do zachowania europosłów z partii opozycyjnych.

„A tamtym to jest na rękę. Bo rząd w Polsce – który broni polskiego interesu, który również mówi o konieczności budowania innego sytemu w Unii Europejskiej, takiego sytemu, który będzie wspierał Europejczyków (…) – taki rząd jest problemem” – stwierdziła.

Według europosłanki, „dzisiaj jest również próba ingerencji zewnętrznej w wybory w Polsce”. „Nie pozwólmy na to, żeby inni zadecydowali o naszych wewnętrznych sprawach. Te wybory, to jest nasza decyzja, decyzja Polaków, a nie Brukseli” – mówiła była premier.

Apelowała także o udział w referendum 15 października, dodając, że „unieważnianie go przez Tuska to skandal”.

Szydło wielokrotnie podkreślała, że działania polskich europarlamentarzystów z opozycji wymierzone w polski rząd de facto są – jak mówiła – wymierzone w Polaków. Jako przykład wskazała – jak mówiła – zablokowanie pieniędzy z KPO. „Ale my sobie z tym poradzimy tak, jak radzimy sobie z innymi inwestycjami” – zapewniała Szydło i podkreślała, że za rządów PiS w Polsce przeprowadzono i prowadzi się wiele inwestycji.

Mówiąc o wprowadzonych programach społecznych, Szydło powiedziała, że „rząd zabrał pieniądze mafiom VAT-owskim i rozdał je ludziom. Każdemu z Polaków” – otrzymała za te słowa gromkie brawa.

Była premier podkreślała także, że tylko rząd PiS zagwarantuje Polsce i Polakom bezpieczeństwo. „Polska potrzebuje polityków, którzy będą wiedzieli, jak się buduje bezpieczeństwo Polski. Nam nie są potrzebni politycy, którzy będą ganiali z pizzą i reklamówkami po wschodniej naszej granicy. Są potrzebni odpowiedzialni politycy, którzy są w stanie powiedzieć: nie pozwolimy, ażeby Polacy obawiali się o swoje bezpieczeństwo” – oświadczyła.

„Powiedzieliśmy: postawimy zaporę i postawiliśmy. A dziś widzicie co się dzieje, jak szargany jest przez celebrytów i wspierających ich polityków z partii opozycyjnych polski mundur. Jaki jest atak. Komu to służy? Na czyją rzecz oni pracują? Cieszy się z tego tylko Putin w Moskwie” – powiedziała Szydło.

Podczas spotkania prezentowani byli także kandydaci na posłów i senatorów z list PiS w okręgu ostródzko-elbląskim. Listę do sejmu w tym okręgu otwiera Leonard Krasulski. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ sdd/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00