New York
64°
Sunny
5:24 am8:25 pm EDT
2mph
56%
29.77
SatSunMon
79°F
81°F
75°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Świat

Belgia: 12 latek został magistrem fizyki kwantowej

22.10.2022

Dwunastoletni Laurent Simons z Ostendy w północnej Belgii uzyskał tytuł magistra fizyki kwantowej – informuje w sobotę dziennik „Het Laatste Nieuws”. Ukończenie studiów magisterskich zajęło uzdolnionemu chłopcu zaledwie pół roku. Jak mówi, jego marzeniem jest, by uczynić ludzi nieśmiertelnymi.

W lipcu 2021 roku media na całym świecie informowały o uzdolnionym jedenastolatku, który w ciągu roku ukończył z wyróżnieniem trzyletnie studia licencjackie z fizyki na uniwersytecie w Antwerpii, a dyplom szkoły średniej uzyskał w wieku ośmiu lat.

„Cudowne dziecko” – entuzjazmował się holenderski dziennik „De Telegraaf”, „niezwykle uzdolniony jedenastolatek” – pisał portal „Psych New Daily”, a amerykański „Newsweek” donosił o „genialnym chłopcu, który chce uczynić ludzi nieśmiertelnymi”.

„Nie czuję się kimś specjalnym, każdy z nas jest przecież na swój sposób inny” – powiedział dziennikowi „Het Laateste Nieuws” świeżo upieczony magister.

Jego marzeniem jest doprowadzenie do tego, aby ludzie byli nieśmiertelni. „Drogą do tego będzie zastąpienie niektórych części ciała urządzeniami mechanicznymi” – twierdzi dwunastolatek, który chce pracować z najlepszymi profesorami na świecie.

Andrzej Pawluszek (PAP)

apa/ akl/

Foto: BBC

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

banner