New York
46°
Cloudy
6:09 am7:40 pm EDT
6mph
77%
30.16
SatSunMon
68°F
61°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Bez testów covidowych w nowojorskich szkołach

23.08.2022

Szkoły w Nowym Jorku dostosują się do najnowszych wytycznych CDC. Gubernator Kathy Hochul przedstawiła plany na nowy rok szkolny.

Wytyczne został złagodzone 11 sierpnia. Zrezygnowano z zasady „test-to-stay”, która wymagała negatywnego testu od uczniów, aby mogli oni osobiście uczęszczać do szkoły.

Nie będą wymagane również wyrywkowe badania, choć poszczególne powiaty i szkoły będą mogły się na taki krok zdecydować, zwłaszcza w przypadku programów sportowych.

Zrezygnowano również z utrzymywania dystansu społecznego, który jeszcze niedawno miał wynosić 6 stóp.

Gubernator podczas poniedziałkowego wystąpienia przedstawiła również najnowsze dane covidowe dla całego stanu. Obecnie, na każde 100,000 mieszkańców, pozytywne wyniki są zaledwie 23. Podczas fali omicronu, przypadków zachorowań było aż 381.

Zarówno gubernator Hochul jak i CDC apelują jednak o zachowanie ostrożności. Każdy, kto narażony był na kontakt z osobą chorą, powinien zaopatrzyć się w maskę. Jeżeli odczuwamy objawy zakażenia, natychmiast powinniśmy wykonać test. Uzyskując pozytywny wynik powinniśmy pozostać w domu przez co najmniej 5 dni.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner