New York
75°
Cloudy
5:42 am8:22 pm EDT
6mph
68%
30.04
SunMonTue
88°F
82°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Bez zarzutów dla Rudy’ego Giulianiego

15.11.2022

Po dwuletnim dochodzeniu oraz ingerencji FBI, Rudy Giuliani nie usłyszy żadnych zarzutów. Jak informują prokuratorzy federalni, w oparciu o uzyskane informacje, nie można przedstawić zarzutów.

Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i osobisty adwokat Donalda Trumpa, od blisko dwóch lat był przedmiotem dochodzenia prokuratorów federalnych z Manhattanu. Był kluczową postacią w wydarzeniach, które doprowadziły do pierwszego impeachmentu Trumpa. Wielokrotnie podejrzewany był o kontakt z ukraińskimi urzędnikami i politykami, aby spróbować znaleźć brudy na temat Joe Bidena, gdy ten ubiegał się o prezydenturę.

Śledczy skonfiskowali w kwietniu 2021 roku szesnaście urządzeń elektronicznych Giulianiego, aby sprawdzić, czy zawierają one jakiekolwiek dowody wskazujące na próby obalenia ambasadora USA na Ukrainie Marie Yovanovitch i czy potencjalnie naruszył on ustawę o rejestracji agentów zagranicznych.

Śledztwo nie wykazało jednak żadnej winy po stronie oskarżonego.

Poniedziałkowy list spokojnie kończy śledztwo, które zostało ujawnione z dużym rozgłosem, gdy agenci federalni byli widziani jak zabierają komputery i telefony komórkowe podczas przeszukań przeprowadzonych w domu i biurze Giulianiego na Manhattanie.

Giulianiego dotyczy jednak jeszcze jedna sprawa, dotycząca współpracy z byłym prezydentem, Donaldem Trumpem i próby obalenia Joe Bidena. Rozgrywa się ona w Atlancie.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner