New York
39°
Cloudy
7:00 am5:19 pm EST
2mph
70%
29.96
TueWedThu
45°F
52°F
52°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Biden zatwierdził pomoc doraźną dla stanu Nowy Jork po burzy śnieżnej

27.12.2022

Prezydent USA Joe Biden zatwierdził w poniedziałek federalne wsparcie dla stanu Nowy Jork po tym, jak gwałtowna śnieżna burza spowodowała śmierć co najmniej 28 osób w rejonie Buffalo i dziesiątki tysięcy mieszkańców pozbawiła prądu, poinformował Biały Dom.

Na niedzielnej konferencji prasowej gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul nazwała tę burzę „najbardziej niszczycielską burzą w długiej historii Buffalo”. W poniedziałek zwróciła się do prezydenta Joe Bidena o wydanie federalnych deklaracji stanu wyjątkowego dla hrabstw Erie i Genesee.

„Rozmawiałem z @KathyHochul, aby uzyskać aktualne informacje na temat ekstremalnej zimowej pogody w Nowym Jorku” – napisał Biden na Twitterze. „Jesteśmy gotowi, aby upewnić się, że mają zasoby, których potrzebują, aby przez to przejść. Moje serce jest z tymi, którzy stracili bliskich w ten świąteczny weekend. Jesteście w modlitwach moich i Jill”.

Setki żołnierzy Gwardii Narodowej zostało rozmieszczonych, aby pomóc w akcjach ratowniczych w stanie Nowy Jork. Hochul powiedziała, że do niedzieli policja stanowa brała udział w ponad 500 akcjach ratunkowych, w tym w porodzie.

W poniedziałek mniej niż 10 tys. klientów było bez prądu, powiedział burmistrz Buffalo Byron Brown na popołudniowej konferencji prasowej, dodając, że temperatura w jego własnym domu spadła do 4,4 st. C. „Z pewnością rozumiemy wyzwania, przez które przechodzi tak wiele rodzin, i frustrację, z jaką borykają się ludzie”. (PAP)

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY