New York
81°
Partly Cloudy
5:36 am8:27 pm EDT
2mph
75%
30.14
SatSunMon
84°F
91°F
91°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Bolid Formuły 1 Michaela Schumachera na aukcji w Genewie

05.11.2022

Bolid Formuly 1 słynnego niemieckiego kierowcy Michaela Schumachera zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym tygodniu w Genewie przez nowojorski dom aukcyjny Sotheby’s.

Będzie to model Ferrari F2003-GA Chassis 229. Wartość bolidu jest szacowana od 7,5 do 9,5 mln franków szwajcarskich.

„To jedno z aut Ferrari, które odniosło najwięcej zwycięstw w historii marki, więc jest to bardzo ważny samochód w historii motoryzacji. Mamy wielu zainteresowanych kolekcjonerów” – powiedział Vincent Luzuy z firmy Sotheby’s podczas prezentacji bolidu dziennikarzom.

Właśnie za kierownicą tego auta Schumacher wygrał w 2003 roku pięć wyścigów: w Hiszpanii, Austrii, Kanadzie, Włoszech i w USA, co pozwoliło mu zdobyć swój szósty z siedmiu tytułów mistrza świata.

29 grudnia 2013 roku Niemiec uległ wypadkowi podczas jazdy na nartach we francuskim Meribel, doznając mimo założonego kasku urazu wewnątrzczaszkowego. Ze śpiączki farmakologicznej został wybudzony po wielu miesiącach, a od września 2014 roku przebywa w swoim domu, gdzie kontynuuje rehabilitację. Od tego czasu rodzina Schumachera praktycznie nie przekazuje informacji o stanie jego zdrowia.

Bolid Schumachera będzie licytowany podczas „luksusowego tygodnia”, tradycyjnie organizowanego przez Sotheby’s w Genewie. (PAP)

af/ co/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner