New York
37°
Sunny
7:01 am4:29 pm EST
2mph
53%
30.56
SatSunMon
57°F
45°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Brooklyńskie schronisko dla bezdomnych marnuje ogromne ilości żywności

20.09.2022

Organizacja non-profit, która prowadzi schronisko dla bezdomnych w centrum Brooklynu, nie potrafiła wyjaśnić, jak wydała prawie 2,4 mln dolarów z funduszy, które otrzymała od miejskiego Departamentu Usług dla Bezdomnych.

Jak wynika z nowego audytu przeprowadzonego przez stanowego kontrolera, schronisko nie okazało wymaganych zestawień wydatków, a finansowany przez nie dostawca żywności, Institute for Community Living, mógł zmarnować ponad 155,000 posiłków o wartości prawie pół miliona dolarów. Wszystko to w zaledwie trzy lata, od 2016 do 2019 roku.

Raport wykazał, że schronisko obciążało miasto ogromnymi i jednocześnie zupełnie niepotrzebnymi wydatkami. Ponadto, wyrzucało jedzenie do kosza. Dodatkowo nie potrafi tego wyjaśnić i wykazać na co przeznaczone zostały przekazane przez miejskie władze fundusze.

Marnotrawstwo przytoczone w raporcie miało miejsce między 1 lipca 2016 roku, a 30 czerwca 2019 roku. Był to okres administracji poprzedniego burmistrza Billa de Blasio. Obecny burmistrz, Eric Adams, będzie odpowiedzialny za naprawienie sytuacji.

Sytuację pogarsza również napływ migrantów z Ameryki Południowej i Środkowej, którzy w USA szukają azylu. Obciążył on znacząco infrastrukturę dla bezdomnych i jednocześnie doprowadził do dziesiątków przypadków naruszenia przez miasto prawa do schronienia.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY