New York
46°
Light Rain
6:39 am5:39 pm EST
5mph
80%
29.5
SatSunMon
41°F
41°F
54°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

Brzezinski: życzę pomyślności Amerykanom, Polakom oraz Ukraińcom, tak dzielnie broniącym dziś wolności

04.07.2022

Dzień Niepodległości przypomina, że wolność oraz poszanowanie praw obywatelskich są fundamentem demokratycznego świata; życzę wszelkiej pomyślności Amerykanom, Polakom oraz Ukraińcom, tak dzielnie broniącym dziś należnej im wolności – podkreślił w poniedziałek ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski.

Z okazji obchodzonego 4 lipca amerykańskiego Dnia Niepodległości ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski podkreślił na Twitterze, że jest to dzień, który „jednoczy wszystkich Amerykanów i przypomina, że wolność oraz poszanowanie praw obywatelskich są fundamentem demokratycznego świata”.

„Chciałbym życzyć wszelkiej pomyślności Amerykanom, Polakom oraz Ukraińcom, tak dzielnie broniącym dziś należnej im wolności” – napisał ambasador.

Również ambasada uczciła rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych. „Dziś obchodzimy najważniejsze święto w amerykańskim kalendarzu” – napisała ambasada na oficjalnym koncie na Twittrze.

Do wpisu dołączono krótki filmik z uroczystości, która odbyła się w ambasadzie z okazji święta. Ambasada przypomniała, że „na przyjęciu z okazji Dnia Niepodległości usłyszeliśmy hymny narodowe USA i Polski, ukraińską pieśń w wykonaniu znakomitego chóru i podziękowaliśmy darczyńcom, którzy wspierają humanitarnie Ukrainę”.

Co roku 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych święto państwowe – Dzień Niepodległości. (PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ godl/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY