New York
52°
Sunny
6:04 am7:44 pm EDT
10mph
45%
30.02
WedThuFri
68°F
55°F
59°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Burmistrz daje zielone światło. Na ulicach Nowego Jorku pojawią się robo-taksówki!

29.03.2024

Testy pojazdów autonomicznych różnego rodzaju trwają już w różnych zakątkach Stanów Zjednoczonych. Dla tych cudów nowoczesnej myśli technologicznej przyszedł czas na bardzo trudny sprawdzian – poruszanie się w warunkach ulicznych miasta Nowy Jork. Decyzją burmistrza Erica Adamsa pojazdy autonomiczne w formie tzw. robo-taksówek wkrótce pojawią się na ulicach NYC.

Burmistrz Eric Adams zezwolił kilku firmom z branży AV (Autonomous Vehicle) na sprawdzenie możliwości ich robotaxi na ulicach Nowego Jorku. Faza testowa rozpocznie się już w czwartek! Burmistrz postawił jeden warunek – za kierownicą inteligentnych taksówek ma zasiąść, na wszelki wypadek, tradycyjny kierowca.

Choć robo-taksówki zdążyły już napsuć sobie opinii – po serii wypadków z udziałem tych pojazdów w San Francisco w ubiegłym roku – ucieczka przed ich masowym wdrożeniem w przyszłości wydaje się nieunikniona, a dla wielu miast będzie rewolucyjna.

„Ta technologia nadchodzi, czy nam się to podoba, czy nie, więc upewniamy się, że zrobimy to dobrze” – powiedział Adams w oświadczeniu. „Jeśli to zrobimy, nasze ulice będą bezpieczniejsze, a powietrze czystsze” – dodał.

„Nasze ulice tętnią życiem i energią – i to jest wspaniała rzecz, ale oznacza to również, że musimy mieć silne zabezpieczenia i wymagania dotyczące wszelkiego rodzaju pojazdów autonomicznych” – podkreślił burmistrz.

Testy autonomicznych taksówek w Nowym Jorku będzie nadzorował Departament Transportu.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner