New York
34°
Clear
7:06 am4:28 pm EST
4mph
53%
30.07
FriSatSun
48°F
57°F
63°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Burmistrz Nowego Jorku odwiedził granicę w El Paso. Zaapelował do rządu federalnego

16.01.2023

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams wizytował w niedzielę odcinek granicy USA-Meksyk w teksańskim mieście El Paso. Mimo wcześniejszych animozji z gubernatorem Teksasu Gregiem Abbottem – który transportował migrantów autobusami z Lone Star do Nowego Jorku – Adams wezwał rząd federalny do pilniejszych działań w kwestii przeciwdziałania kryzysowi migracyjnemu.

“Żadne miasto nie zasługuje na to. El Paso nie zasługuje na to. Chicago, Waszyngton, Houston, Los Angeles, Nowy Jork – żadne miasto nie zasługuje na to, co się dzieje” – powiedział Adams na konferencji prasowej w El Paso, wyemitowanej na lokalnym kanale KVIA.

Nowy Jork był jednym z miast, wykorzystanych w osobliwej kampanii uświadamiającej o kryzysie migracyjnym, w wykonaniu republikańskich gubernatorów południowych stanów USA. Kampania ta polegała na zapełnianiu migrantami autobusów w rejonie południowej granicy USA, a potem przewożenie ich do miast, zarządzanych przez administracje Demokratów. Przodownikiem inicjatywy był teksański gubernator Greg Abbott, który relokował w ten sposób tysiące migrantów z Teksasu do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Chicago, Filadelfii itd.

Adams powiedział w niedzielę, że Nowy Jork przyjął ponad 3000 osób ubiegających się o azyl tylko w ciągu ostatniego półtora tygodnia i dodał, że Big Apple stało się składowiskiem dla “wielu fal” napływających migrantów.

Co zaskakujące, pomimo wcześniejszych ostrych wypowiedzi pod adresem gubernatora Abbotta, Adams w pewnym sensie zgodził się z republikańskim rywalem w fundamentalnej kwestii, mówiąc, że jest “niezwykle rozczarowany” brakiem pilności rządu federalnego w odpowiedzi na ten “kryzys spowodowany przez człowieka” i wezwał administrację do podjęcia działań w sprawie imigracji.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY

09.12.2023 @ 08:00