New York
52°
Fair
6:58 am5:21 pm EST
4mph
36%
30.28
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Burmistrz NYC apeluje o wsparcie przy napływie migrantów

19.12.2022

Do Port Authority Bus Terminal w poniedziałek dotarły pierwsze autobusy z migrantami ubiegającymi się o azyl. W miejskich schroniskach, które borykają się z ogromnymi problemami i przeludnieniem, niebawem może zabraknąć miejsc.

Póki co nie wiadomo ile osób przekraczających granicę USA z Meksykiem trafiło do NYC. Zauważono co najmniej dwa autobusy.

Burmistrz Eric Adams zaapelował do kongresu, o większe wsparcie i powołanie się na „tytuł 42”, który pozwala na wydalenie osób z kraju, w którym trwa kryzys zdrowia publicznego. Na te same przepisy powoływała się m.in. administracja Donalda Trumpa podczas szczytu pandemii Covid-19.

Teraz jednak liczba zakażeń jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie, władze federalne wznowiły przyjmowanie migrantów i odmawiają zastosowania tych zapisów.

Adam zażądał również przeniesienia migrantów do innych miast. Zaapelował także o umożliwienie im pracy i wysłania wsparcia dla miast, które przyjmują na siebie ten ciężar.

Jak informują lokalne władze, Nowy Jork przyjął już ponad 31,000 azylantów, znacząco obciążając system schronisk. Przebywa w nich obecnie 65,000 osób. W ubiegłym roku było ich tylko 19,000.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY