New York
75°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
5mph
51%
29.99
SatSunMon
84°F
88°F
84°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Była funkcjonariuszka NYPD skazana na 27 lat więzienia. Z zazdrości zraniła i zabiła

24.06.2024

Była nowojorska policjantka, która postrzeliła w październiku 2021 roku swoją dziewczynę i śmiertelnie raniła inną kobietę przyznała się do winy – przekazała prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James. Na kobiecie ciążą zarzuty usiłowania zabójstwa oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Do zdarzenia doszło 13 października 2021 roku. Będąca już po służbie policjantka Yvonne Wu postrzeliła swoją dziewczynę Jenny Li i inną kobietę – Jamie Liang. Liang zginęła na miejscu, a Li trafiła do szpitala i przeżyła.

Według władz motywem działania Wu była zazdrość o Li, z którą miała intymną relację. Do strzelaniny doszło, kiedy policjantka czekała na swoją partnerkę w mieszkaniu. Wówczas ta pojawiła się w lokalu z Liang.

Wu  początkowo nie przyznała się do usiłowania zabójstwa i morderstwa. Sprawę przejęła w końcu prokurator generalna, gdyż chodziło o zabójstwo dokonane przez funkcjonariuszkę policji.

Jak przekazała Letitia Jamse – Wu może zostać skazana na 22 lata więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci oraz 5 lat za próbę zabójstwa.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner