New York
82°
Partly Cloudy
5:40 am8:23 pm EDT
3mph
47%
29.91
FriSatSun
86°F
84°F
88°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Były bokserski mistrz świata Tomasz Adamek: potrzebuję adrenaliny

27.06.2023

Były zawodowy mistrz świata w boksie Tomasz Adamek w najbliższy weekend zadebiutuje jako kierowca w Wyścigu Górskim Limanowa. „Potrzebuję adrenaliny, nie chcę siedzieć w domu” – powiedział mieszkający na stałe w USA Adamek. Zapowiedział pożegnalną walkę w Zakopanem.

„Zawsze moim skrytym marzeniem było ściganie się samochodem. Lubię szybką jazdę. Moja bokserska kariera dobiega końca i na pytanie, czy pojechałbym w wyścigach górskich, odpowiedziałem – czemu nie. Żona pyta – po co mi to. A ja muszę coś robić. Teraz rano wstaję i mam fajrant” – stwierdził podczas konferencji prasowej w Dąbrowie Górniczej.

Przypomniał, że w boksie osiągnięcie celu, jakim było zawodowe mistrzostwo świat zajęło mu sześć lat treningów.

„Problem ze mną jest taki, że nie czuję strachu. Teraz mam najpierw bezpiecznie dojechać, pokazać, że dobry byłem nie tylko w ringu. Myślę, że szybko się odnajdę za kierownicą” – dodał „Góral”, który usiądzie za kierownicą Subaru Impreza o mocy ok. 400 KM.

Podkreślił, że zawsze prowadził sportowy tryb życia i stara się być nadal aktywny.

„Kondycję trzeba mieć, wiadomo, że nie mogę ważyć 130 kg i się ścigać. Kończę w tym roku 47 lat, byłem na badaniach, moja reakcja jest nadal szybka, to ważne, żeby gdzieś w krzaki nie wylecieć. Mam dla kogo żyć, mam żonę, dwie córki, jestem dziadkiem” – powiedział z uśmiechem.

Menedżer Adamka Mateusz Rzadkosz zauważył, że bokser musi dużo czasu spędzić za kierownicą przed poważnym ściganiem.

„Brak strachu to i zaleta, i nie. Sport motorowy uczy pokory i staram się Tomka przestrzegać. Wyścigi górskie są bardzo niebezpieczne, marginesu błędu nie ma, ryzyko jest duże, samochody bardzo mocne” – stwierdził.

Były bokserski mistrz pojedzie jako VIP samochodem wypożyczonym od swojego instruktora Jacka Madziary.

Adamek planuje jeszcze raz wyjść na ring.

„Chciałbym, żeby pożegnalna walka odbyła się w Zakopanem, pod Wielką Krokwią. Rozmawiałem z władzami miasta, są na tak. Myślę, że realne jest, by do tego doszło w przyszłym roku. Przygotowanie tak wielkiej imprezy wymaga czasu” – wyjaśnił.

14. Wyścig Górski Limanowa jest imprezą towarzyszącą Igrzyskom Europejskim.

Pochodzący z Gilowic w powiecie żywieckim Adamek jako amator zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w 1998 roku. Na zawodowym ringu wywalczył tytuł mistrz świata w kategoriach półciężkiej i junior ciężkiej.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ krys/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner