New York
61°
Cloudy
5:34 am8:10 pm EDT
3mph
87%
29.98
MonTueWed
72°F
79°F
82°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Nowy Jork

Co 24-ty Nowojorczyk jest milionerem. Empire State pierwszy w światowym rankingu bogactwa mieszkańców

09.05.2024

W Nowym Jorku mieszka więcej milionerów, niż w każdym innym mieście na świecie – wynika z najnowszego rankingu Henley and Partners. Wielkie Jabłko przebija pod tym względem Bay Area w Kalifornii oraz stolicę europejskiej i globalnej finansjery – Londyn.

Zgodnie z najnowszym raportem Henley and Partners – w Nowym Jorku mieszka aż 350 tysięcy (!) milionerów. To co 24-ty mieszkaniec!

Nowy Jork jest również domem dla 744 centymilionerów – tj. multimilionerów wartych co najmniej 100 milionów dolarów – oraz 60 miliarderów. Łączny, prywatny majątek mieszkańców miasta przekracza 3 biliony dolarów.

Nowy Jork nadal znajduje się na szczycie rankingu najbogatszych miast w rozumieniu bogactwa swoich mieszkańców, choć wielu milionerów wybrało „nowe „Wall Street”. Chodzi o Miami na Florydzie, które nazywane jest nierzadko Wall Street South. Najsłynniejsze miasto Słonecznego Stanu zyskuje na stratach także wielu innych miast. Siedzibę swojej firmy Citadel przeniósł tam niedawno Ken Griffin z Chicago. Niemniej Miami musiałoby przyciągnąć jeszcze dziesiątki tysięcy milionerów, aby dorównać Empire State – zajęło dopiero 33. miejsce na liście, z 35 300 milionerami, co jednak stanowi wzrost o 78% w porównaniu z rokiem 2013.

Po Nowym Jorku, drugi najwyższy odsetek milionerów ma kalifornijska Bay Area – 305 700. Trzecie miejsce zajęło Tokio w Japonii, a tuż za podium uplasował się Singapur – miasto państwo w Azji Południowo-Wschodniej.

Red. JŁ

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner