New York
72°
Clear
5:41 am8:23 pm EDT
3mph
58%
30.01
SatSunMon
84°F
88°F
86°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Sport

Copa America – Kolumbia rywalem Argentyny w finale, nie przegrała 28. meczu z rzędu

11.07.2024

Kolumbia, mimo gry w dziesiątkę przez całą drugą połowę, pokonała Urugwaj 1:0 w półfinale mistrzostw Ameryki Południowej – Copa America. Nie przegrała 28. meczu z rzędu. W finale turnieju w USA zmierzy się z broniącą tytułu Argentyną, która wcześniej wygrała z Kanadą 2:0.

Jedyna bramka na stadionie w Charlotte w Karolinie Północnej padła w 39. minucie po strzale Jeffersona Lermy.

Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył kolumbijski obrońca Daniel Munoz.

Mimo gry w osłabieniu trener Kolumbijczyków Nestor Lorenzo nie zdecydował się na roszady w ofensywie – pozostawił ustawienie z dwoma napastnikami.

Jego podopieczni ustanowili rekord w historii kolumbijskiego futbolu – nie przegrali 28 kolejnych meczów.

Lorenzo wyraził przy okazji szacunek dla byłego trenera Kolumbijczyków Francisco „Pacho” Maturany, który ustanowił poprzedni rekord, zaliczając 27 spotkań bez porażki.

„+Pacho+ i jego grupa przekazali nam bardzo ważne dziedzictwo. Zostawili je nam i to było podstawą kolumbijskiego futbolu. Dlatego nie czuję się od niego lepszy, to jest korzyść dla całej kolumbijskiej piłki” – powiedział obecny selekcjoner reprezentacji.

Tymczasem trener Urugwajczyków Marcelo Bielsa stwierdził, że jego zespół ma w swoich szeregach więcej talentów niż Kolumbia i wziął na siebie odpowiedzialność za porażkę w półfinale.

„Urugwaj był w korzystnej sytuacji, aby wygrać ten mecz, jeśli ocenić indywidualne talenty w składach drużyn. Kieruję zespołem, który – moim zdaniem – ma większe możliwości indywidualne w porównaniu z przeciwnikiem. A jednak nie byliśmy w stanie zrobić takiej różnicy, jaką myślałem, że zrobimy, porównując obie formacje. Nie potrafiliśmy również wykorzystać naszej dodatkowej przewagi. Jestem osobiście odpowiedzialny za ten wynik” – powiedział Bielsa.

Po meczu urugwajscy piłkarze starli się na trybunach z kibicami reprezentacji Kolumbii. Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej (CONMEBOL) wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu.

Finał Argentyna – Kolumbia w Miami Gardens na Florydzie zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek o godz. 2 czasu polskiego. Dzień wcześniej odbędzie się spotkanie o trzecie miejsce z udziałem Urugwaju i Kanady.

Wyniki półfinałów:

11 lipca, czwartek (środa miejscowego czasu)
Urugwaj - Kolumbia  0:1 (0:1)

10 lipca, środa (wtorek miejscowego czasu)
Argentyna - Kanada  2:0 (1:0)

mecz o trzecie miejsce (sobota miejscowego czasu)
Kanada - Urugwaj

finał (niedziela miejscowego czasu)
Argentyna - Kolumbia 

(PAP)

bia/

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

baner