New York
52°
Fair
6:58 am5:21 pm EST
4mph
36%
30.28
ThuFriSat
54°F
55°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka
Publicystyka
Opinie i Analizy

Coraz mniej płacimy za paliwo. Wkrótce galon może kosztować mniej niż 3 dolary

02.12.2022

Przed Świętami Bożego Narodzenia cena benzyny w USA może spaść poniżej 3 dolarów – przewiduje GasBuddy. Po raz ostatni kierowcy płacili tak mało w lutym.

Od tego czasu paliwo drożało co tłumaczono rosyjską inwazją na Ukrainę i rosnąca inflacją. W przeciągu ostatniego miesiąca średnio ceny na amerykańskich stacjach benzynowych spadły o prawie 23 centy.

Jeżeli ta tendencja się utrzyma to przed Bożym Narodzeniem to za galon tzw. benzyny regularnej możemy płacić nie więcej jak 2.99 dol – twierdzi portal GasBuddy. W tym tygodniu ten rodzaj paliwa kosztuje w granicach 3.50 dol. W ubiegłym tygodniu jego cena wynosiła 3.61 dol a w połowie listopada 3.76 dol. Rekordową cenę za galon płaciliśmy w czerwcu, kiedy to galon tzw. benzyny regularnej kosztował w USA aż 5.02 dol.

„Spadek ceny paliwa to dobra informacja biorąc pod uwagę, że może to oznaczać stabilizującą się sytuację ekonomiczną w naszym kraju. A kierowcy mogą odczuć ulgę tankując swoje samochody, zwłaszcza że rozpoczął się sezon świątecznych wyjazdów” – powiedział analityk GasBuddy, Patrick De Hann.

BK

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY