New York
39°
Sunny
7:01 am4:29 pm EST
5mph
47%
30.55
SatSunMon
57°F
45°F
46°F
Jesteśmy z Polonią od 1971 r.
Wiadomości
Ameryka

COVID-owy skok na kasę. Za skradzione miliony kupił dwa domy, łódź i pierścionek z diamentem

31.08.2022

Mężczyzna z Florydy przyznał się do kradzieży ponad 2,6 miliona dolarów z funduszu covidowego – podaje Fox News. Pieniądze wykorzystał na zakup biżuterii, dwóch domów we Włoszech oraz łodzi.

35-letni Daniel Joseph Tisone z Neapolu przyznał się w poniedziałek, w sądzie federalnym Fort Myers, do winy. Zarzucano mu oszustwo, oszustwo bankowe, nielegalną transakcję pieniężną i posiadanie amunicji, będąc skazanym przestępcą – jak wynika z dokumentów sądowych. Grozi mu do 60 lat więzienia federalnego.

Tisone miał złożyć w Small Business Administration oraz w kilku bankach wnioski o kilka różnego rodzaju pożyczek między marcem 2020 a kwietniem 2021. Wnioski zawierały nieprawdziwe informacje na temat jego kryminalnej przeszłości, średniego miesięcznego wynagrodzenia, liczby pracowników oraz kwoty przychodów brutto. Według zarzutów, Tisone przedstawił również fałszywe dokumenty płacowe i podatkowe, a także fałszywą umowę najmu komercyjnego.

Otrzymał jedną pożyczkę w ramach programu Main Street Lending Program, cztery pożyczki na wypadek klęsk żywiołowych i pięć pożyczek w ramach programu ochrony pensji, na łączną kwotę ponad 2,6 miliona dolarów.

Przywłaszczone pieniądze wykorzystał do zakupu dwóch domów w Neapolu, akcji i papierów wartościowych, łodzi Tiara 34LS z 2019 r., pierścionka zaręczynowego o masie 4,02 karata i amunicji.

Podobne artykuły

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

CO GDZIE KIEDY